|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Ана

женско име

Гласање:
2250 гласови
74% 26%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

милост,благодарност

Анастасија

женско име

Гласање:
2559 гласови
79% 21%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

родена на Велигден

Гордана

женско име

Гласање:
1544 гласови
52% 48%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

горда

Дијана

женско име

Гласање:
1274 гласови
58% 42%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

божица на парите, месечината ,плодноста и светлоста во римската митолгоија

Јулијана

женско име

Гласање:
2030 гласови
70% 30%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

блескава

Снежана

женско име

Гласање:
1148 гласови
57% 43%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

снежно бела

Лилјана

женско име

Гласање:
919 гласови
62% 38%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

од лилјан ,вид на растение,цвеќе.

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Драгомир >>Тихомир >>
Горазд >>Дејан >>
Теодосиј >>Ненад >>
Михаил >>Иван >>
Злате >>Трифун >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Жаклина >>Сунчица >>
Искра >>Мартина >>
Наталија >>Теа >>
Матеја >>Јулијана >>
Малина >>Убавка >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Dali?
Jana9

Dali ste tip koj samo preferira brend?

Da (25%)

Ne (75%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!