|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Најомилени и најмалку омилени имиња

Најомилени машки имиња Најмалку омилени машки имиња
Филип >>93% (3905)
Звонимир >>80% (509)
Самоил >>92% (2387)
Анѓел >>56% (777)
Мирослав >>90% (1301)
Цветан >>55% (262)
Дамјан >>87% (5847)
Сотир >>54% (398)
Наум >>86% (835)
Радослав >>54% (251)
Бојан >>86% (6614)
Живко >>52% (201)
Марко >>84% (4469)
Сотир >>52% (633)
Мартин >>79% (3245)
Миодраг >>51% (235)
Лука >>79% (5560)
Теодосиј >>51% (322)
Андреј >>78% (9768)
Слободан >>51% (560)
Најомилени женски имиња Најмалку омилени женски имиња
Ирина >>90% (7384)
Ружа >>78% (496)
Емилија >>88% (6478)
Дивна >>71% (421)
Цветанка >>86% (4973)
Зденка >>63% (309)
Анѓела >>85% (4170)
Малина >>62% (326)
Анастасија >>82% (2285)
Надежда >>61% (261)
Марија >>82% (2896)
Параскева >>58% (488)
Марина >>80% (2618)
Никита >>55% (1123)
Ева >>80% (1276)
Атина >>53% (258)
Сунчица >>79% (6239)
Искра >>52% (417)
Сара >>78% (6415)
Жаклина >>51% (303)

Последно додадено толкување на името

Андреј >>Анѓел >>
Бојан >>Горан >>
Гордан >>Дејан >>
Мартин >>Михаил >>
Слободан >>Сотир >>

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Огнен >>Петар >>
Кирил >>Методиј >>
Слободан >>Јаков >>
Борислав >>Теодосиј >>
Илија >>Дамјан >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Теодора >>Деспина >>
Убавка >>Афродита >>
Лилјана >>Гордана >>
Дивна >>Магдалена >>
Весна >>Тереза >>

Листа на имиња

Пребарајте ја цела листа на имиња

Погледајте ја листата на машки имиња >>

Погледајте ја листата на женси имиња >>
Анкета

ime
anneto

zdravo :) dali moze da mi pomognete koe ime da i go stavime na kerkickata? :) blagodarime odnapred

stefani (22%)

anastasija (21%)

ksenija (10%)

jovana (25%)

emanuela (7%)

angela (16%)


Број на сите гласови: 209

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!