|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Марко

машко име

Гласање:
4742 гласови
81% 19%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

маркус,што значи војник.

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Јаков >>Драгомир >>
Константин >>Трифун >>
Дамјан >>Наум >>
Теодор >>Јосиф >>
Радослав >>Марко >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Виолета >>Ирина >>
Тереза >>Јулијана >>
Ева >>Пандора >>
Маја >>Софија >>
Надежда >>Ружа >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Јас во љубовта?
kikicka

Како гледате на љубовта?

Разочарана (9%)

Верувам (58%)

Живеам со надеж (22%)

Се сомневам (10%)


Број на сите гласови: 96

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!