|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Тео

машко име

Гласање:
2314 гласови
70% 30%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

бог

Теодор

машко име

Гласање:
1704 гласови
69% 31%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

дар божји

Теодора

женско име

Гласање:
3009 гласови
64% 36%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

дар божји

Теодосиј

машко име

Гласање:
946 гласови
50% 50%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

значи даден од бога

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Мирослав >>Методиј >>
Радослав >>Михаил >>
Андреј >>Самоил >>
Огнен >>Христијан >>
Љубисав >>Гордан >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Гордана >>Орхидеја >>
Зденка >>Анастасија >>
Марина >>Ирина >>
Деспина >>Мартина >>
Малина >>Искра >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?