|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Внесете име
или дел од име:

Мартин

машко име

Гласање:
3236 гласови
80% 20%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

бог на војната во римска митологија

Мартина

женско име

Гласање:
3346 гласови
76% 24%
Гласај:
ЗА
ПРОТИВ

господарка, госпоѓа

Неколку машки имиња

(Кликнете на името за значењето)

Дамјан >>Владимир >>
Роберт >>Константин >>
Наум >>Георги >>
Павел >>Христијан >>
Цветан >>Ненад >>

Неколку женски имиња

(Кликнете на името за значењето)

Ана >>Анѓела >>
Анастасија >>Клара >>
Тереза >>Дијана >>
Наталија >>Марина >>
Малина >>Ксенија >>

Најомилени и најмалку омилени имиња

Кои имиња на нашите корисници најмногу и најмалку им се допаѓаат?

Погледајте ја листата >>
Анкета

sto da pravam?
ivonce

dosega sum nemala polov odnos i sve e vo red so mojot menzis imam 23 godini i redovno obicno imav mezis a sega veke tri meseci voopsto ne dobiv imav cesto promena na grad (klima) nervozi stresovi i sto da pravam

odi na lekar (55%)

ke dobies (1%)

ne mora na lekar toa se slucuva nekogas (7%)

do 6 mesci normalno e (1%)

ne plasi se (8%)

vednas na ginekolog (27%)


Број на сите гласови: 96

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!