|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Листа на женски имиња

Изберете ја првата буква на името:

А Б В Г Д Ѓ Е Ж З Ѕ И Ј К Л Љ М Н Њ О П Р С Т Ќ У Ф Х Ц Ч Џ Ш 

Ана >>72% (2527)
Анастасија >>76% (2832)
Анѓела >>80% (4776)
Атина >>52% (764)
Афродита >>52% (723)

Последно додадено толкување на името

Маргарита >>Маја >>
Клара >>Јулијана >>
Емилија >>Дијана >>
Гордана >>Весна >>
Анѓела >>Анастасија >>

Најомилени женски имиња

Ирина >>87% (7852)
Емилија >>85% (6999)
Цветанка >>82% (5537)
Анѓела >>80% (4776)
Марија >>78% (3382)

Најмалку омилени женски имиња

Ружа >>64% (965)
Дивна >>59% (890)
Зденка >>55% (790)
Малина >>55% (824)
Надежда >>55% (729)

Машки имиња

Пребарајте ја листата на машки имиња!

Погледајте ја листата >>
Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?