|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Листа на машки имиња

Изберете ја првата буква на името:

А Б В Г Д Ѓ Е Ж З Ѕ И Ј К Л Љ М Н Њ О П Р С Т Ќ У Ф Х Ц Ч Џ Ш 

Анѓел >>55% (1062)
Андреј >>77% (10081)

Последно додадено толкување на името

Тео >>Сотир >>
Слободан >>Михаил >>
Мартин >>Дејан >>
Гордан >>Горан >>
Бојан >>Анѓел >>

Најомилени машки имиња

Филип >>91% (4120)
Самоил >>88% (2610)
Дамјан >>86% (6077)
Мирослав >>84% (1509)
Бојан >>84% (6859)

Најмалку омилени машки имиња

Звонимир >>72% (719)
Цветан >>55% (503)
Анѓел >>55% (1062)
Сотир >>53% (646)
Живко >>53% (451)

Женски имиња

Пребарајте ја листата на женски имиња!

Погледајте ја листата >>
Анкета

Кое име ви се допаѓа повеќе?
Beatris

Кое име повеќе ви се допаѓа?

Ања (44%)

Мила (56%)


Број на сите гласови: 191

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!