|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Фото: Мајки им помагаат на ќерките да се породат

Автор: Редакција Рингераја | 6.5.2016
image

Погледнете ја оваа прекрасна галерија, од која идат солзи на очите

Бремена жена доби отказ, но доби и судски спор!

Автор: Редакција Рингераја | 28.4.2016
image

ПРВПАТ ВО МАКЕДОНИЈА: Бремена жена доби судски спор против фирма што ? дала отказСпоред пресудата, доколку тужителката не била бремена, работодавецот, ќе склучел со неа анекс-договор за вработување и таа сe уште ќе била во работен однос

Четврта ќерка по “грешка” на докторите?!

Автор: Редакција Рингераја | 21.4.2016
image

Познатиот белградски доктор, Петар П. Гинеколог во една болница, се нашол пред суд заради тешки обвиненија за наводно несовесно лекување, измама и нанесување на душевна болка...

Виетнамка родила близнаци од различни татковци

Автор: Редакција Рингераја | 25.3.2016
image

Откако забележал дека неговите две деца-близнаци не си личат особено, 34-годишниот Виетнамец Хон Бин побарал ДНК тест. Резултатите покажале дека тој е татко само на едно од бебињата

Видео: Како изгледа царски рез додека сте свесни?

Автор: Редакција Рингераја | 4.2.2016
image

Видеото нуди увид во извршување на постапката класичен царски рез, со спинална анестезија. Ова е мал филм од породување, преку кој ќе добиете увид во атмосферата во операционата сала

image

Спијте, одморајте се, гледајте ТВ и одете на романтични вечери со вашиот партнер – тоа ќе ви кажат повеќето, пред да добиете бебе. Но јас сум овде за да ви кажам да НЕ ги правите овие работи пред породување. Еве што да правите...

Трудничкото стомаче на Кристина Арнаудова

Автор: Редакција Рингераја | 9.12.2015
image

Кристина Арнаудова го покажа своето трудничко стомаче

Mark Zuckerberg стана татко на ќерка

Автор: Редакција Рингераја | 2.12.2015
image

Таткото на социјалната мрежа Фејсбук доби ќерка со сопругата Priscilla Chan. Тие објавија и фотографија од нивното мало, среќно семејство

11 годишно девојче ја породи својата мајка

Автор: Редакција Рингераја | 27.11.2015
image

Caitlin Burke била толку воодушевена од тоа што го направила, па сака да биде бабица кога ќе порасне

Положила испит по психологија во породилна сала!

Автор: Редакција Рингераја | 23.11.2015
image

Постојат толку многу елементи кои можат некого да направат прекрасен родител

СТРАНА 5 ОД 24


Анкета

tv edukacija
bilbilce

koja detska emisija e podobra za vaset_o dete?

dora (67%)

ivce pivce (11%)

bon - ton (22%)


Број на сите гласови: 64

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!