|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Како се изведува амниоцентеза?

Автор: Редакција Рингераја | 9.12.2015
image

Пренаталната дијагностика е збир од дијагностички процедури кои овозможуваат да се постави дијагноза на аномалии пред раѓањето - во раните фази на бременоста, што дава можност за навремен прекин со најмал ризик за жената

Што се` открива ултразвукот во бременоста?

Автор: Редакција Рингераја | 21.7.2014
image

Како дијагностичка техника ултразвукот е во секојдневна употреба околу 25 години, а неговата безбедност е одамна докажана. Последната препорака на Европското здружение за пренатална медицина, подразбира најмалку 3 ултразвучни прегледи во бременоста

Пет заблуди за ултразвучниот преглед

Автор: Редакција Рингераја | 19.5.2014
image

Иако за идните родители ултразвучниот преглед е е силна емотивна средба со нероденото бебе , многу од нив се загрижени дали ултразвукот ќе нанесе некакви штети врз фетусот

Носам момче или девојче?

Автор: Редакција Рингераја | 4.6.2012
image

Ви ги претставуваме шесте основни работи кои мора да ги знаете за ултразвукот

Фудбалер или балерина?

Автор: Редакција Рингераја | 15.7.2010
image

Вашата најдобра пријателка, која неодамна се породи, вели дека синот удирал во стомакот како за Светско Првенство! Зошто тогаш вашето бебенце едвај мрда во утробата? Можеби не се развива правилно? Или има друга причина?

Тродимензионално ехо

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Три димензионалите прегледи се користат и при откривање на неплодност.

ОЗНАКИ:

4Д ултразвук - близнаци

Автор: Youtube | 6.5.2010
image

Снимка на близнаци од 4Д ултразвук.

image

4Д снимка на близначка бременост

4Д ултразвук- технологија

Автор: Youtube | 6.5.2010
image

Како доаѓаме до 4Д слики на ултразвукот? (англиско видео)

Растење на плодот по недели, 1. тромесечје

Автор: Редакција Рингераја | 15.3.2011
image

Знаете ли дека сте бремени, или во суштина не знаете што се случува со вашето тело? Овој текст ќе се обиде да ви објасни што се случува во вас и како вашиот плод се развива во првото тромесечје.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

iminja
Admin

koe ime e poubavo?

oleg (37%)

ognen (63%)


Број на сите гласови: 154

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!