|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Како расте бебето во стомакот?

Автор: Редакција Рингераја | 20.6.2016
image

Погледнете едно прекрасно видео кое на интересен налин, преку споредба со овошје/зеленчук, покажува како расте бебето во стомакот

Видео: Како изгледа царски рез додека сте свесни?

Автор: Редакција Рингераја | 4.2.2016
image

Видеото нуди увид во извршување на постапката класичен царски рез, со спинална анестезија. Ова е мал филм од породување, преку кој ќе добиете увид во атмосферата во операционата сала

Танц на контракции!

Автор: Редакција Рингераја | 19.10.2015
image

Неверојатно, но вистинито. Видеото е снимано од докторката во една болница, каде една кул мајка, чекајќи да се породи игра со нејзините пријателки цела кореографија

Најслаткото видео за бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 26.3.2015
image

Анимирано видео за бременоста кое ќе ве растопи од нежност!

Ова мора да го погледнат сите мајки на девојчиња!

Автор: Редакција Рингераја | 16.2.2015
image

Видео кое е задолжително за сите мајки на девојчиња. Да придонесеме кон спречување на малолетничка бременост!

Видео: Мама е повторно бремена?!

Автор: Редакција Рингераја | 5.11.2014
image

Погледнете ја бесценетата реакција на двете ќерки, дека нивната мајка е бремена

Видео: Девет месеци бременост во само 6 секунди

Автор: Редакција Рингераја | 27.8.2014
image

Сме виделе многу видеа за бременоста, но ова е единствено, екстремно кратко видео на цела бременост, во само 6 секунди

Кога тато ќе ги почувствува движењата на бебето

Автор: Редакција Рингераја | 25.8.2014
image

Компанијата Kimberly-Clark, која ги прави пелените Huggies, направи појас кој ги емитува движењата на бебето од стомакот на мајката, на стомакот на таткото. Погледнете ги прекрасните реакции на татковците кои почувствуваа како бебето клоца

Видео: Акробации на бебето во стомакот

Автор: Редакција Рингераја | 21.5.2014
image

Неверојатна снимка на акробациите на едно бебе во стомакот на мама

Кога ќе ти кажат дека ќе станеш дедо

Автор: Редакција Рингераја | 26.4.2014
image

Најубавата реакција на веста за бременост. Уверете се сами

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Odenje vo gradinka ili cuvanje kaj baba?
Tea3030

Gradinka ili kaj baba?

Da (90%)

Ne (10%)


Број на сите гласови: 51

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!