|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Кога тато ќе ги почувствува движењата на бебето

Автор: Редакција Рингераја | 25.8.2014
image

Компанијата Kimberly-Clark, која ги прави пелените Huggies, направи појас кој ги емитува движењата на бебето од стомакот на мајката, на стомакот на таткото. Погледнете ги прекрасните реакции на татковците кои почувствуваа како бебето клоца

Видео: Акробации на бебето во стомакот

Автор: Редакција Рингераја | 21.5.2014
image

Неверојатна снимка на акробациите на едно бебе во стомакот на мама

Кога ќе ти кажат дека ќе станеш дедо

Автор: Редакција Рингераја | 26.4.2014
image

Најубавата реакција на веста за бременост. Уверете се сами

Видео на еден татко: од позитивен тест до девојче

Автор: Редакција Рингераја | 18.4.2014
image

Откако дознал дека неговата сопруга е бремена, овој татко почнал да снима се што се случувало со неа и бебето, почнувајќи од тоа каков бил денот кога дознале дека е бремена, преку уредувањето на собата, породувањето и доаѓањето дома. ПРЕКРАСНО ВИДЕО!

Ја породи сопругот откако докторите побегнаа!

Автор: Редакција Рингераја | 26.2.2014
image

Татко од Флорида и помогна на својата сопруга да ја донесе ќерката на свет, откако докторите и сестрите побегнаа

Видео: 9 благословени месеци во пет минути

Автор: Редакција Рингераја | 26.2.2014
image

Danny Pier бил толку возбуден кога дознал дека ќе стане татко, што го забележал со својата камера секој ден, почнувајќи од денот кога ја слушнал убавата вест, до денот кога се родила неговата ќерка. Уживајте во убавото патување низ бременоста

Видео: Ти ме направи мајка!

Автор: Редакција Рингераја | 27.1.2014
image

Ова е едно од најзначајните видеа за мајките и допира директно во срцето!

Видео: Емотивно патување низ бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 31.1.2014
image

Оваа двојка ја документираше бременоста од нејзиниот почеток, па се до раѓањето на бебето. Како резултат се доби најубавото видео кое ќе ви го стопли срцето и ќе ве исполни со радост

Видео: Природно породување дома во Србија!

Автор: Редакција Рингераја | 6.10.2013
image

Видеото ќе измами солзи и кај најцврстите личности. Ова е приказна за Даниела, Иван и раѓањето на нивната ќерка Искра Чкоњевич во топлината на нивниот дом во Нови Сад, во присуство и поддршка на блиски луѓе кои го забележале овој најемотивен момент

image

Ривалството помеѓу децата во семејството може да започне уште пред раѓањето. Истражувачи од Лондон успеале да направат извонредна снимка од две близначиња кои се тепаат за повеќе место во матката на мајката

СТРАНА 2 ОД 3


Анкета

ромско дете
agnes77

дали би посвоиле ромско дете?

да (29%)

не (50%)

не знам (21%)


Број на сите гласови: 80

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!