|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Се породи во када сама и снимката ја објави на Youtube

Редакција Рингераја, 20.8.2020
24-годишната инфлуенсерка Легаси Алонг одлучи да го сподели породувањето со третото дете со целиот свет. Својот најмал син го роди во својот дом во купатилото, без помош од никого и без лекови за намалување на болката. Погледнете го видеото

/11


 

Таа снима и објави сè на YouTube во март, а видеото има над 700.000 прегледи до сега. Нејзината цел е да ги зајакне жените од целиот свет.
„Сакав сите што беа заинтересирани да знаат што се случува, како се чувствуваше и колку е мирно. Породувањето е зајакнување. После тоа, сфаќате дека можете да направите нешто“, вели Легаци, мајка и двајца постари синови - четиригодишен принц и двегодишен Ромео.
"Сакам жените да разберат дека имаат избор кога станува збор за породување. Секако, објавувањето на ЈуТјуб носи свои предизвици. Прво и најважно, треба да се внимава да нема голотија", додава таа.

Таа снимаше и објави сè на YouTube во март, а видеото има над 700.000 прегледи до сега. Нејзината цел е да ги зајакне жените од целиот свет.
„Сакав сите што беа заинтересирани да знаат што се случува, како може да се чувствуваш и колку можеш да бидеш смирен. Породувањето е зајакнување. После тоа, сфаќате дека можете да направите се“, вели Легаси, мајка на двајца постари синови - четиригодишниот Принс и двегодишниот Ромео.
"Сакам жените да разберат дека имаат избор кога станува збор за породување. Секако, објавувањето на ЈуТјуб носи свои предизвици. Прво и најважно, треба да се внимавате да нема голотија", додава таа.

 

Легаси има своја компанија која нуди виртуелни дули, жени кои помагаат и поддржуваат во бременоста, породувањето и периодот после тоа.

"Јас дури и го родив првото дете без лекови и бев смирена. Акушерките беа импресионирани", се сеќава Легаси, која започна да снима видеа за YouTube во 2016 година. Првично, таа даваше совети за бременост и породување.

 

Потоа, таа по втор пат забремени, па ја документираше бременоста. Таа го роди својот син Ромео на 4 декември 2017 година. Легаси тврди дека второто раѓање било полесно од првото затоа што знаела што да очекува.

 

Потоа повторно забремени на почетокот на 2019 година. Се надеваше дека бебето ќе биде женско, но наскоро беше проследено со големо разочарување, бидејќи имаше спонтан абортус во 12-та недела од бременоста.

 

„Лекарите не знаеја зошто се случи тоа. Не сакав да кријам ништо и исто така направив видеа на оваа тема, иако сè уште ми е тешко да гледам денес. Но, тоа не го сторив за себе, туку за другите“, објасни таа.

 

Легаси откри само еден месец подоцна, во април 2019 година, дека повторно е бремена. Таа не ги сподели вестите до третиот месец од бременоста. Бременоста беше здрава, како и раѓањето што следеше на 12 јануари 2020 година.

 

Кога пристигнала бабицата, Легаси веќе го држела синот во раце. Мама и тато му го дадоа името Hero.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Блог: И јас бев статистички 1 во 4
Денес сум мајка на три дечиња. Среќна мајка, горда мајка, богата мајка. Еднаш бев девојка со сон и копнеж да биде мајка ...
4
Anushka: Мојата породилна приказна
Моментот кога јас се претворив во “ние”
4
lukace: Мојата породилна приказна
Моментот кога јас се претворив во “ние”
4
Подготовки за живот со бебето
Доаѓањето на бебето сигурно ќе донесе и малку немир во вашиот живот. За доаѓањето на бебето ќе мора да се подготвите уш...
4
Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?