|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Видео: Низ колку слоеви се изведува царскиот рез?

Автор: Редакција Рингераја | 21.5.2020
image

Рачна изработка на она што навистина се случува за време на царскиот рез. Ова видео не е ништо помалку од неверојатно!

Што треба да подготвите за бебето пред породување?

Автор: Редакција Рингераја | 8.5.2020
image

Сите родители со посебно возбудување се подготвуваат за доаѓањето на бебето на овој свет, а со желбата на своето малечко да му го овозможат најдоброто понекогаш може да се случи да претераат со листата за купување

Зошто е важно да не се плашите од породувањето?

Автор: Редакција Рингераја | 5.5.2020
image

Најчестата емоција и најчестата причина за стрес и чувство на неизвесност кај бремените жени е стравот од породување. Многу бремени жени сега ќе се прашуваат дали е воопшто можно да не се плашиме од породувањето? Одговорот е да...

Што се случува со бебето 24 часа пред раѓањето?

Автор: Редакција Рингераја | 28.4.2020
image

Секоја мајка сака да ги споделува своите искуства за време на породувањето, без разлика дали е лесно или тешко, а приказните честопати се исполнети со приказни за болка кога породувањето е природно. Но никогаш не се зборува што чувствува бебето...

Мамичке, биди горда што се породи со царски рез!

Автор: Редакција Рингераја | 25.4.2020
image

Но, што ако не постоеше стигмата кон царскиот рез? Што ќе беше ако не чувствувавме жалење за нечија приказна за раѓање со царски рез, или поглед на разочарување за новата мајка која се породила на тој начин?

Дали вагиналното раѓање влијае на телото на бебето

Автор: Редакција Рингераја | 26.11.2019
image

Бременоста, породувањето и раѓањето бараат неверојатна физичка сила од жената. Последните истражувања покажуваат колку главата на бебето е туркана и искривена за време на вагиналното породување

Она што никој нема да ви го каже за породувањето

Автор: Редакција Рингераја | 31.10.2019
image

Мислевте дека сте совршено подготвени за породување и дека владеете со ситуацијата. Набрзо ќе сфатите дека не е се како во книгите. Дознајте некои мали тајни

Ви ги откриваме тајните за полесно породување

Автор: Редакција Рингераја | 17.9.2019
image

Нестрпливо го очекувате големиот ден и полни сте со надеж за беспрекорно раѓање. Како ќе течат настаните во голема мера зависи од вас! Впуштете се во оваа неверојатна авантура со оптимизам и неколку трикови

Дали треба да се плашите од породувањето?

Автор: Редакција Рингераја | 5.8.2019
image

Многу често, очекувањето на новиот живот е заслепeно од стравот на идните мајки. Стравот од раѓање е особено карактеристичен за нашата култура

Како да закрепнете по царскиот рез?

Автор: Редакција Рингераја | 17.7.2019
image

Речиси 1 од 3 жени ќе се породи со помош на царски рез, па станува сe поважно да ги знаете предностите и недостатоците од процедурата

СТРАНА 1 ОД 7


Анкета

imence
kaja123

Ve molam za pomos

mario (21%)

david (34%)

oleg (8%)

maksim (13%)

pavel (23%)


Број на сите гласови: 143

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!