|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

10 луди работи што се случуваат во вашето бремено тело

Автор: Редакција Рингераја | 14.9.2021
image

Додека го поминувате својот вообичаен ден, сето ова се случува токму во вас. Кул (и малку чудно), нели?

Ми велеа да абортирам: Исповед на една тинејџерка

Автор: Редакција Рингераја | 24.8.2021
image

Бремената тинејџерка отворено раскажа какви коментари слушнала за време на бременоста

На што треба да внимаваат трудниците на море?

Автор: Редакција Рингераја | 28.6.2021
image

До кој месец од бременоста е дозволено да се плива во морето, како да се справите со летната жештина, какво однесување на бремените жени на море треба да се избегнува, се само дел од прашањата што ги мачат летните трудници

Што не треба да правите по породувањето?

Автор: Редакција Рингераја | 2.6.2021
image

Како нова мама, може да се чувствувате како да има многу правила за тоа што треба/не треба да правите по породувањето. Не чувствувајте се како овој напис да се додава на списокот на правила. Ова е само малку забавно и ќе ве увери дека сте одлични!

"Труднички мозок" - дали навистина постои?

Автор: Редакција Рингераја | 15.4.2021
image

5 начини на кои бременоста го менува вашиот мозок

Што се случува со либидото на жената во бременост?

Автор: Редакција Рингераја | 10.4.2021
image

Ако мислевте дека бремената жена е заинтересирана само за бебето во нејзината утроба и дури не размислува за секс за време на бременоста, многу се лажете

Меган Маркл и принцот Хари очекуваат второ дете!

Автор: Редакција Рингераја | 15.2.2021
image

Портпаролот на „Пипл“ рече: „Можеме да потврдиме дека Арчи ќе биде голем брат. Војводата и војвотката од Сасекс се пресреќни што го чекаат своето второ дете“

Излезе од печат Дневник на трудници

Автор: Редакција Рингераја | 1.2.2021
image

Неодамна на нашиот пазар излезе првиот "Дневник за трудници", нешто што секоја трудница задолжително мора да го има, бидејќи бременоста е период каде ни еден момент не заслужува да биде заборавен!

Камасутра за бремени: најдобри позиции за секс

Автор: Редакција Рингераја | 11.1.2021
image

Прочитајте неколку пози на сексот во бременоста што може да бидат корисни за вас и за вашиот партнер

Кога градитe престануваат да болат во бременоста?

Автор: Редакција Рингераја | 2.12.2020
image

За некои жени, болните гради се еден од првите знаци на бременост, дури и пред пропуштената менструација

СТРАНА 1 ОД 9


Анкета

Kolku?
Jana9

Kolku vi trebase posle poroduvanjeto da dojdete vo forma?

1 nedela (0%)

1 mesec (20%)

5 meseci (40%)

1 godina (40%)

Poveke (0%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!