|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

9 засрамувачки симптоми на бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 12.9.2016
image

Еве неколку од нормалните симптоми на бременоста кои ги засрамуваат трудниците:

image

Претпоставувам дека сите луѓе кои имаат деца веќе го виделе пеколот, па не сакаат да се навраќаат назад. Но бидејќи јас се грижам, би сакала да споделам неколку изненадувачки искуства, кои ги имав по породувањето и кои би било добро да ги имате на ум

Свекрва на породилно?!

Автор: stoposto.mk | 26.5.2016
image

Моментот на посакување добредојде на новиот член во вашата фамилија, малиот јунак или малата принцеза, е бесценет. За првпат се остварувате како мајка

Знаете дека сте бремена кога...

Автор: Редакција Рингераја | 12.4.2016
image

13. Додадовте зборови во вашиот вокабулар, кои вашите пријателки (кои не се бремени) не ги разбираат. Но кога зборувате со вашата свекрва, толку завлегувате во дискусија што веќе ви ги раскажала нејзините породилни приказни. Ако не бевте блиски претх

Се срамам од лузните во душата...

Автор: Mariana Jurkovic | 28.3.2016
image

Се срамам од лузните во душата, иако не се гледаат. Јас ги гледам, јас ги чувствувам. На секоја промена на времето ми пречат. И болат...

8 начини да преживеете зимска бременост

Автор: Редакција Рингераја | 22.10.2015
image

Дали се нервирате дека треба да се помине преку периодот на кашлици и настинки додека сте бремени престојната зимска сезона?

83 знаци дека ќе се породувате

Автор: Eve Vawter for Mommyish | 14.10.2015
image

Ако сте при крај на бременоста, може да почнете да се прашувате како точно ќе знаете дека ќе се породувате. Не грижете се! Ова се 83 сигурни знаци дека за брзо ќе влезете во породилната сала

Инспиративни мисли за бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 5.8.2015
image

Бременоста е необичен момент, кој секоја жена доживува на свој начин. Нема сомневање дека таа го менува животот во секој аспект. Будење стравови, многу прашања, но среќата што ни ја подарува бременоста по девет месеци, не може да се спореди со ништо

Teст: Дали ќе родите момче или девојче?

Автор: Редакција Рингераја | 22.6.2015
image

Дали вашето дете ќе биде момче или девојче? Овој древен кинески календар го предвидува полот на вашето дете према добата на мајката и месецот на зачнување

Битни опасности за трудниците

Автор: Редакција Рингераја | 8.6.2015
image

Сигурно сте слушнале дека средства за чистење, инсектициди, вода за пиење и други материи во куќата понекогаш се опасни за животот, особено кога сте бремена

СТРАНА 2 ОД 7


Анкета

kolicka
kaja123

Ve molam pomognete. Dali nekoj od vas koristel NEONATO knlicka i kako ste zadovolni? Ve molam za komentar.

da (33%)

ne (67%)


Број на сите гласови: 46

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!