|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фотографии од породување кои одземаат здив

Редакција Рингераја, 30.8.2018
Толку природни, толку реални, толку убави

image
/11


 

Раѓањето станува нејзина веб-страница за фотографии за раѓање, само ги објави победниците на својот годишен натпревар за слики, и тие се апсолутно неверојатни.
Панел од 16 судии, вклучувајќи основачи Моне Никол и Џенифер Мејсон, ги избраа најдобрите фотографии од повеќе од 950 слики. Еве некои од победниците и второпласираните:

Birth becomes her, веб-страница за фотографии од раѓање, само што ги објави победниците на својот годишен натпревар за слики, и тие се апсолутно неверојатни.

Панел од 16 судии, вклучувајќи ги основачите Моне Никол и Џенифер Мејсон, ги избраа најдобрите фотографии од повеќе од 950 слики.

Еве некои од победниците и второпласираните:

 

 

 

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

Растење на плодот по недели, 1. тромесечје
Знаете ли дека сте бремени, или во суштина не знаете што се случува со вашето тело? Овој текст ќе се обиде да ви објасни...
4
Бременост по недели
Сакате да дознаете што се случува со вашето тело, како бебето се развива и расте, како и што се врти низ главата на идни...
3
Габични инфекции на женските полови органи
Габичните инфекции можат да бидат непријатни, но за здравите жени, кои немаат пропратни сериозни заболувања, не претстав...
3
Вашиот живот започна во утробата на вашата...
Ова може да биде една од причините зошто бабите се толку сакани!
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

seks
zagrizenaa

dali pomisluvate nekogas samite na seks bez da ve prinudi mazot?

ponekogas (61%)

skoro sekogas (34%)

nikogas (6%)


Број на сите гласови: 107

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!