|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

ФОТО: Убавината на породувањето - Чудо на животот

Редакција Рингераја, 16.9.2020
Породувањето е навистина чудо на природата, најинтимниот и најсреќниот момент во животот на жената, па затоа не е изненадување што фотографиите од породување стануваат многу попопуларни

image
/11


 

На социјалната мрежа Фејсбук, професионални и аматерски фотографи, со желба да ги споделат сите прекрасни моменти на породување, се приклучија во посебна група „Фотографија на раѓање. Вклучува 68 прекрасни фотографии од раѓање од професионални фотографи од целиот свет.
Болки при породување, смеа, солзи, извртување на мајка во грчеви при породување, среќна насмевка на татко, конфузија на брат и сестра ... Чисто искрени, спонтани и вистински моменти ... сето тоа можете да го видите на овие фотографии, кои кажуваат повеќе од милион зборови . Моменти на совршенство, моменти на раѓање на нов живот!

Погледнете 68 прекрасни фотографии од раѓање од професионални фотографи од целиот свет. Болки при породување, смеа, солзи, извртување на мајката во грчеви при породување, среќна насмевка на таткото, конфузија на братчето и сестричето ... Чисто искрени, спонтани и вистински моменти ... сето тоа можете да го видите на овие фотографии, кои кажуваат повеќе од милион зборови . Моменти на совршенство, моменти на раѓање на нов живот!

 

 

Последен месец од бременоста: Позиции на б...
Движењата на бебето ќе ги чувствувате до последниот месец од бременоста, но факт е дека вашето бебе е поголемо и нема мн...
96
Што се случува со бебето 24 часа пред раѓа...
Мама чувствува контракции, а како бебето се подготвува за раѓање во последните часови во матката?
14
Знаци дека сте бремена со момче: дали се в...
Кога сте бремени, вие и вашето семејство сте љубопитни да го знаете полот на бебето. Оваа љубопитност, со текот на генер...
12
Породување: Очекување VS Реалност
Можеби пораснавте слушајќи дека породувањето може да биде лесно како летно ветре или ги видовте оние беспрекорни слики о...
5


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Slabeenje
vanessa30

Site posle bremenosts sme kacile kilogrami, nekoi poveke, nekoi pomalku. Osven dietite za namaluvanje na kilogramite, potrebno e i fizicka aktivnost odnodno vezbanje. Zatoa prasuvam spored vas sto e poefikasno:

aerobik (49%)

fitnes (15%)

yoga (8%)

ili nesto drugo (28%)


Број на сите гласови: 168

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!