|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
12.4.2010 0:37:22   
Enika
Малиот Марко Шиндиловски е 6 месечно бебенце од Скопје, родено со сериозно оштетување на срценцето.Марко има поминато низ една помошна операција, но неговата состојба е сеуште критична.Потребно е да се направи Итна операција во Англија, а за година дена(зависно од неговото развивање) треба да се направи и 3та операција која се надеваме дека ке биде последна.Неговите родители не се во можност да ги обезбедат средствата кои се потребни за операцијата.
Да му помогнеме да Марко да го преброди овој тежок период и да му дадеме шанса за нормален и среќен живот. Покажете ја својата хуманост.Донирајте за малиот Марко!!!

Постојат неколку начини да донираме за Марко:

Од Т-Mobile може да се донира на бројот 070/143-123. Со секое јавување донирате 100 денари за операциите на Марко.

Се надеваме дека ВИП и ОНЕ наскоро ке доделат број за донации.

Донирање на Жиро сметка:

За Марко Шиндиловски  53050002427112- Охридска Банка.

Од странство може да донирате на девизната жиро сметка во USD, EURO, GBR,CAD, AUD :

name/surname: Marko Shindilovski
Adress: Ulica " Veljko Vlahovic" br. 31/3-2 Skopje

IBAN CODE Mk 07530280003492356
Bank name: Ohridska Banka A.D Ohrid
Adress : Makedonski Prosvetiteli br 19- Macedonia
SWIFT: OHRIDMK22

Донирајте на PayPal:

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=B


_____________________________

What goes around comes back around.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
12.4.2010 0:49:11   
Enika
Рингерајци повторно во акција...да му помогнеме да ова сонце да живее нормален и срекен живот. Донирајте за малиот Марко. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
12.4.2010 9:07:54   
profesorica
Пробав да донирам на дадениот број на тмобиле но вели дека тел. број не постои.ЕЛ да не имаш нешто згрешено во бројкитеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
12.4.2010 9:20:27   
Enika
Сега проверив професорице тој број е...ке прашам сега на групата и кога ке добијам одговор ке ви пишам.

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
12.4.2010 12:53:42   
ikipp
ajde ako pustat od vip kazete br,ako ne na zirosmetka

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
12.4.2010 15:47:42   
MamaOhrid
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

Сега проверив професорице тој број е...ке прашам сега на групата и кога ке добијам одговор ке ви пишам.


Бројот е точен, може да се донира.

Душиче мило.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
12.4.2010 20:05:23   
Enika
Пуштен е и број од ВИП за донирање за малиот Марко .Бројот на кој може да се донира за ВИП корисниците е 077/ 143-123. Се надеваме дека наскоро ке се добие и број од Оне.

Ајде рингерајци, да му помогнеме на Марко.


_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
13.4.2010 11:00:51   
profesorica
само што донирав ...

мило бебче...изджи...господ да те чува!!!

ајде мамички да му помогнеме на малиот Маркоuser posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
13.4.2010 11:48:00   
ikipp
i jas donorav od vip,se nadevam ke se soberat dovolno pari

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
13.4.2010 15:40:22   
Bogdancanka
user posted image душичка еве и јас сега ќе свртам ќе го почекам и мажле да свртам и од неговиот број

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
13.4.2010 22:11:54   
pacuvce
user posted image user posted image user posted image Среќно,мил мој Марко...Само напред,храбро момче!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
14.4.2010 1:22:19   
Еца
user posted image Многу пати досега покажавме дека имаме големи срца, но овој пат во нас зборува она мајчинското и знам дека секој кој ќе ја отвори темата нема да остане рамнодушен и ќе сврти на дадените броеви. Најмило ангелче мало со тебе сме сите и нека им даде Господ сила и на твоите родители, а најмногу на тебе да ни оздравишuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
14.4.2010 8:20:42   
profesorica
Еве и од Оне донирав- со надеж барем малку да му помогнам на малиот Марко!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
14.4.2010 11:33:46   
Enika
Браво рингерајци...ајде ве молам да донираме во се поголем број...јас донирав од неколлу броеви, од моите, од мојот...и ке донирам пак.

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
14.4.2010 11:55:07   
Enika
Само што дознав дека бројхот на оне кој беше ставен на страната од трето лице е измама...ве молам не донирајте на тој број...срамота

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
14.4.2010 11:58:10   
mother 29
аман бе........абе какао може да иМА такви луге...на тугата несрека да пеЧалат пари
АРАМ ДА И Е ....user posted image


(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
14.4.2010 11:59:39   
pacuvce
Јас веќе донирав на тој број...Штета што некој прави такви работи кога станува збор за болно детенце...Колку е голема човечката себичност и нечуствителностuser posted image user posted image user posted image ...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
14.4.2010 12:01:43   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
значи само човекот може да стори нешто толку лошо

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
14.4.2010 12:03:53   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

Само што дознав дека бројхот на оне кој беше ставен на страната од трето лице е измама...ве молам не донирајте на тој број...срамота


user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил profesorica -- 14.4.2010 12:04:09 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
14.4.2010 12:05:14   
Enika
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
14.4.2010 12:24:22   
betpet
Da za ova malo dete da zivee i da ima srekno detstvo,
izestuvaj te ne dokolku treba pak ke donirame


_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
14.4.2010 12:24:23   
ikipp
leleeee,gospod ke im vrati na takvi luge,abe kako mozat taka ne razbiram,da znaes deka mozebi nekoe detence ke umre,i ti da pecalis na negova smetka,uf se gospod da im vrati

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
14.4.2010 12:30:02   
betpet
zar ima na ovoj svet luge koj bi pecalele na ovie mali nevini sustestva, barem malku da se zasramat, a kako moze i da go napravat toa, koga posle sekoe doniranje ti stugnuva avtomaski poraka deka e pristignata tvojata donacija i za kogo.No ima sekakov svet, spremni se na se. Gospod gleda i ke gi kazni za nivnite zlodela_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
14.4.2010 17:51:06   
Enika
Драги мои да ве известам дека бројот на Оне за кој беше пишано дека е измама сега е пренасочен за Марко, така да според групата на фб средтсвата донирани на тој број одат кај Марко.Не било за џабе сепак, мн ми е мило.Продолжете да донирате за малото срце на следните броеви:

070/143-123
077/143-123
075/143-123


_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Да му помогнеме на малиот Марко Шиндиловски.
14.4.2010 18:11:55   
sandrin
ah...tolku bev zafatena so mojata pa ne uspeav da ja vidam tugata maka... kolku tazno, se nadevam ke uspeeme da napravime nesto za maliot marko

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Двоумење :)
RedRain

За кое име сте вие?

Sofia (87%)

Sirma (13%)


Број на сите гласови: 133

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!