|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првото запче
10.6.2010 1:08:05   
Slagjana
Го имаме првото запче, на 3 месеци и 3 недели. Со лесно излезе и се надевам и за другите ќе нема проблем. user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Првото запче
10.6.2010 1:48:03   
Rossana
Cestitki za prvoto zapce user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Првото запче
10.6.2010 1:49:14   
Snowhite RR
Честитки и да се редат како бисерчина, многу мало за забчеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Првото запче
10.6.2010 7:51:50   
Slagjana
Fala, da vi se vrati. Tuka negde ni se bebuskite po vozrast, pa Rossana i Snowhite cekajte si. 

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Првото запче
11.6.2010 18:10:00   
lukas
ke ve molam za odgovor..sin mi ima 3 i pol meseci,i na dolnata vilica na sredina mu se belee nesto kako izgleda kako mozloce taka nesto...dali e mozno da vadi zapce sega...a ne se ligavi ili ne e nervozen..samo ponekogas taka se proligavuva...ama se si mislam deka toa e od toa sto pred nepoln pola sat mu davam limonce...mozno e sega da izvadi zapce a da nema nikakvi simptomi?    fala..pozz

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Првото запче
11.6.2010 18:30:28   
Maca25
може да нема симптоми за вадење заб. кај ќерка ми со првите заби имаше, но со последниве не ни приметивме дека вади заби. не мора многу да се лигави. можно е да е запче!!! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Првото запче
12.6.2010 11:26:46   
brineta88
Филип ја доби првата четворка преку редuser posted image
Досега имаме 6 забчиња горе единиците и двојките и доле само единиците
Вчера му ја забележав случајно горе четворката додека се смееше, ни на крај памет дека му излегло забче дека прво ги чекав долните двојки па после 4те.
Затоа тој беше настинат малку. Досега сите заби ги вадеше со мрсулаво носе и црвено грло, за среќа без поголеми потешкотии и температура

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Првото запче
12.6.2010 11:31:10   
Maca25
Честито бринета!!! И ќерка ми некои заби ги вадеше со мрсулаво носе и знаци на настинка. Нина ги извади сите од 1 до 4 и горе и доле. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Првото запче
12.6.2010 11:37:44   
brineta88
user posted image user posted image user posted image  за нина.
Само со лесно нека им се нижат бисерчињата на бебушките

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Првото запче
17.6.2010 14:26:46   
Martins mom
Мартин овие денови е многу кенкав, нервозен, рацете му се нон стоп в уста, што и да го занимаваш, таму му е паметот, се лигави веќа две недели...па не знам дали се ова симптоми на прво запче????user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Првото запче
17.6.2010 14:29:07   
brineta88
Филип од 3 месеци нон стоп беше лигав и само пикаше се во уста но до 6 месеци немаше ни з од заб. Зависи од детето може му излегува но јас мислам дека уште е рано

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Првото запче
17.6.2010 14:50:49   
big_mama817
сигурно му е од што трба запчињата да му растат не постои пишано правило од кога растаат забите јас познавам случаеви кај деца чии заби им пораснале на 3 месеци и деца чии заби почнале да им растаат на 9 месеци затоа Мартинс мама можеш да му купиш гел за мачкање на непцата дасе намали болката и слично user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Првото запче
17.6.2010 15:41:31   
Slagjana
Колку што знам на иста возраст ни се бебушите и може да се работи за заб. Ние веќе имаме 3 запчиња, а утре прави 4 месеци. Сега е нервозна и се лигави, па го чекаме четвртото.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Првото запче
17.6.2010 17:19:10   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: Slagjana

Колку што знам на иста возраст ни се бебушите и може да се работи за заб. Ние веќе имаме 3 запчиња, а утре прави 4 месеци. Сега е нервозна и се лигави, па го чекаме четвртото.


3 запчиња ана 4 месеци??? user posted image user posted image user posted image нека се множат бисерчиња белиuser posted image user posted image
мене ме загрижува тоа што е нервозен, плачлив...си велам од жешкото да не му е...ама и кога ќе го соблечам гол, тој пак е user posted image user posted image user posted image ...значи не е од жештина, па ми текна на памет дека е можно да е заб...го фаќам на непцето не ми грепка, му давам онакви изладени играчки за во уста, ама не ги сака многу, со неговите рачиња му е најубавоuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Првото запче
21.6.2010 1:01:53   
MilaTuti
Kerka mi ima 7 i pol meseci.Seuste nemame zapce..Ima veke edna nedela kaj sto ima temperatura od 37.3 do 37.5...Ne e mnogu visoka.Bevme na lekar ni kazaa ili e od toploto ili zapcinja...Ima li nekoj vakvo iskustvo so vadenje na prvi zapcinja?Normalna li e ovaa temperatura?user posted image ...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Првото запче
21.6.2010 1:06:05   
nadica
прво добредојде на форумов user posted image user posted image user posted image еве ТУКА можеш да ни се претставиш

а за темп не се секирај ако се лигави се става во уста и непцето му е цврсто и бело најверојатно е првото запче user posted image user posted image user posted image да се редат со лесно и да блескаат како бисери

< Поракaта ја уредил nadica -- 21.6.2010 1:07:58 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот MilaTuti)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Првото запче
21.6.2010 1:13:10   
MilaTuti
Fala ti Nadica..Inace jas sum Elena od Struga...Majka na 7 ipol mesecna kerkicka Mila...Se zagriziv epten so ovaa temperatura.Znaete kako e MAJKA user posted image ....Uste ednas fala ti i drago mi e sto sum clen na ovoj portal...Samo pofalbi..

_____________________________

Mil@

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Првото запче
22.7.2010 17:19:27   
melody
Eve sega samo sto gi vidov dve naednas izlegle,a vcera od pamet se izvadiv koga mi krena temperatura naednas(toa e znak isto i za urina infekcija)pa pomisliv infekcijata ni se vratila pakuser posted image Ama sega sum sreeeeeekna, sreeeekna presrekna duri i se rasplakav od srekauser posted image user posted image

(Одговор на членот MilaTuti)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Првото запче
22.7.2010 17:45:10   
Тања РР
Честитки за новите запчиња на Мелоди Мартинаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Првото запче
22.7.2010 22:35:25   
Snowhite RR
Честитки за првите запчина на мелоди, нека и се множат како бисерчина

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Првото запче
1.8.2010 15:13:03   
Felly RR
Ние кај да е го чекаме првото запче да се појави. Пред два дена забележав нешто белко, како веќе да се оформува запче на долното непце, и кога ја мачкав со гелчето, кога ми го стегна прстот со непцата, дури и како да ме гребна. И си велам кај да е, треба да излези, да се види првото запче.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Првото запче
1.8.2010 15:16:42   
Палешка РР
Браво за Матеа. Ајде па сега и другарка и од болница да извади user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Првото запче
1.8.2010 15:25:04   
Felly RR
Да, ајде за брзо и кај  Миа да се види првото запче.
Палешка ајде кажи ти по прилепски што адети има за првото запче, зошто јас ништо не знам user posted image user posted image user posted image , само од што читам тука по форумов се информирам.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Првото запче
1.8.2010 15:26:29   
Палешка РР
Се прават кравајчиња и сутлијаш Felly, а тој што ќе и го најде запчето да и купи чевли user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Првото запче
1.8.2010 15:31:23   
Felly RR
Па јас и го најдов, значи вторник на шопинг одам по чевли. И правиме кравајче и сутлијаш.user posted image user posted image user posted image
Фала Палешка


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

.
Jana9

Ime

Jakov (100%)

Josif (0%)

Jovan (0%)

Jane (0%)

Jovica (0%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!