|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првото запче
1.8.2010 19:22:09   
caci_27
Ajde da ja podelime radosta i tuka napravivme 3 meseci i go dobivme prvoto zapce gore levo 3 ,a cekame i vtoro gore desno 3 srce na mama gavolce moe user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Првото запче
1.8.2010 19:26:06   
caci_27
Juhuhu napravivme 3 meseci i go dobivme prvoto zapce gore desno 3,a go ocekuvame gore levo 3 user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Првото запче
1.8.2010 19:30:06   
Mihaela 2010
Ajde braaavoo caci_27...Kerka mi vekje ima 3 meseci i 10 dena..cela nedela e nervozna,vristi duri,race stava u usta se ligavi..navecer tesko mi spie...saka samo vo race...neznam sto i e?eve sega citam pa si mislam moze da e zapce..

(Одговор на членот caci_27)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Првото запче
1.8.2010 19:43:35   
caci_27
pisav dve no prvoto e tocno gore levo 3 hihihi
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci_27

Ajde da ja podelime radosta i tuka napravivme 3 meseci i go dobivme prvoto zapce gore levo 3 ,a cekame i vtoro gore desno 3 srce na mama gavolce moe user posted image

(Одговор на членот caci_27)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Првото запче
17.8.2010 12:48:35   
Felly RR
Никна и второто запчеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот caci_27)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Првото запче
17.8.2010 13:46:00   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly

Никна и второто запчеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Првото запче
20.8.2010 16:44:16   
caci_27
user posted image za novoto zapce

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Првото запче
26.8.2010 9:24:53   
Martins mom
Жени ај ве молам кажете ми нешто за да го смирам детево мое...изгледа заб ќе вади, не изгледа туку сигурно е тоаuser posted image Што да му ставам за да му ја ублажам болката. Купив од аптека гел еден како на ментол има вкус и мирис, ама не ни помага...го лиже и нема никаков ефект. Друга солуција???user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот caci_27)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Првото запче
26.8.2010 12:20:29   
lukas
gelza desni taka se vika velat deka e ubav mislam deka za toj kazuvas jas nezz uste nemam isporobano i jas se dumam da mu zemam,a velat deka e ubavo onakvo sto e so voda igrace ladno da mu go davas da si gi ladi nepcata  sin mi takvo ne faka,ne saka,a vikas od gelot nema pomos,najubavo prasaj si vo apteka kazi im deka nema fajde od gelot ke ti preporaca nekoe drugo...jas sega ovie dena sakam da mu zemam ostana so prstite v usta sega i nozete gi pika duri,hahah...pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Првото запче
26.8.2010 12:24:09   
lukas
Ajde da ja podelime radosta i tuka napravivme 3 meseci i go dobivme prvoto zapce gore levo 3 ,a cekame i vtoro gore desno 3 srce na



caci ima li raspored koe zapce treba da izlezi prvo,i kako bi trebalo da izgledaat nepcata ako ima navidum zapce,na sin mi gornata vilica mu e crvena normalno a dolnata pak mu e beluzlava negde gode,ama kako so pisav pree pred ovaj post se ligavi pika race i noze...pozz koj znae neka mi kaze...sin mi ima inace 6 meseci utre pravime...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот caci_27)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Првото запче
26.8.2010 12:25:39   
Martins mom
да, да тој гел му го мачкам...гел за десни...така пишува, во мало плаво тубиче е...и играчки изладени гриземе, ама се е џабеuser posted image Не знам некои капки имало, па ако некој има искуство нека ми каже што капки се тие?

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Првото запче
26.8.2010 12:48:22   
betpet
eeee, nie ne mozeme se uste da se pofalime za prvoto zapce.
ja cesaat nepcata, ama nema na povidok nema zapce, se nadevam vo najskora idnina ke Vi se pofalime za prvoto zapce.
duri strav me fati, lele site imaat samo nie ne, si vikam, arno ama red za toa nemalo koj porano koj pokasno vazno da ispadnat


_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Првото запче
26.8.2010 19:35:48   
Palce
Бети не се секирај ќе и никне забче,ќе си дојде кога ќе му биде време :))

Ние веќе имаме едно забче.фала богу убаво поминавме без темп и течење на носе,имаше проливче ама незнам дали од забчето или од што беше болна па пиеше антибиотик...Викаат и второто треба одма да никне ама нашево го нема...Ај ќе си никне кога ќе му дојде време..Бацки до ситее

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Првото запче
26.8.2010 22:02:19   
Felly RR
И ние го користиме тој истиот гел, а купивме и капки ама некако понепрактични беа и не ги употребивме, само еднаш, и толку. И во аптека ни рекоа дека е поубаво гелчето. А имаме и од тие играчиња што се полни со вода и со гел, што се чуваат во фрижидер, и тие помагаат.
И навистина како што вели Палче, кај нас, отприлика пред еден месец никна првото запче, и одма за две недели се појави и второто. СЕга растат двете заедно user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Palce)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Првото запче
26.8.2010 22:17:16   
lukas
имаше проливче ама незнам дали од забчето или од што беше болна па пиеше антибиотик...



samo od antibiotikot e prolivceto..i moeto koga ke piese antibiotik imase prolivce..lele mene mnogu mi e strav od tie temp.nezz ete samo od toa se plasam i sega samo go provervam na sekoe koke e nervozen 6 meseci ima i mi e strav da ne kreva tepm.na sekoe zapce..a inace nemame i nie uste...pozz


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Првото запче
27.8.2010 10:32:16   
Martins mom
Значи никој нема искуство со капки, гелови итн. :-(

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Првото запче
27.8.2010 10:48:42   
Snowhite RR
Јас да ти дадам еден совет, кој јас лично никогаш не би го применила, со бело вино да му ги намачкаш непцата, веднаш поминувалоuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Првото запче
28.8.2010 23:02:00   
Тања РР
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Многу сум среќна! Само што и го забележав првото запче на мојата Јаничка.

Сега ми стана јасно од што била оваа благо покачена температура деновиве (до 37,4). Ние ни најмалку не очекувавме да и никне запче бидејќи таа воопшто не лачи вишок плунка.  Сите ми велеа дека прво треба да почне таа хиперсаливација па да излезе запчето.

< Поракaта ја уредил Тања -- 28.8.2010 23:14:15 >


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Првото запче
29.8.2010 0:05:48   
Палешка РР
Јуууупииииииииииииии, создравје да си јади со запчето. Ајде мамичке направи нешто благо сега user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Првото запче
29.8.2010 0:16:54   
Тања РР
Задолжително!
Ајде во барот, прво на РР да почестам а утре ќе правам сутлијаш за бабите и дедовцитеuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Првото запче
29.8.2010 0:34:07   
Џесика
Ајде со лесно нека избиваат сите запчиња, бисери нека и се... викаат со злато да и го чукнеш, адет било user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Првото запче
31.8.2010 23:07:57   
elle
Значи на девет ипол месеци вчера го видов првото запче и многу ми е мило что помина без температура и други глупостиuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Првото запче
31.8.2010 23:42:18   
Тања РР
Elle ајде нека е честито. Да и се наредат ко бисерчиња.

На мојата Јаничка и другото запче и се подаде во рок од два дена.
Денес и дадов парче јаболко да си ги чеша непцата и гледам направила две дупчиња, не едноuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Првото запче
1.9.2010 0:30:42   
Snowhite RR
Тања и еле, сега видов нека му се редат запчињата ко бисерчина, честитки
Михаил е нешто многу нервозен деновиве, гризе и малку како да му беше покачена Т вечерва, ќе видиме дали е за заб, веќе аман овој забов историски стана, од кога го чекаме ехее, уште од 4 месеци еве го, ене го и уште ништо

< Поракaта ја уредил Snowhite -- 1.9.2010 0:31:05 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Првото запче
1.9.2010 0:34:42   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Жени ај ве молам кажете ми нешто за да го смирам детево мое...изгледа заб ќе вади, не изгледа туку сигурно е тоаuser posted image Што да му ставам за да му ја ублажам болката. Купив од аптека гел еден како на ментол има вкус и мирис, ама не ни помага...го лиже и нема никаков ефект. Друга солуција???user posted image user posted image user posted image




Мартинс мам излезе запчето до кај сте?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?