|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првото запче
1.9.2010 17:36:20   
lukas
чујте и почујте ЛУКАС има запчееееееееее уствари две запчиња долу,и тоа на 6 месеци и 5 дена....кефој сум ...позз до сите мои рингерајки.............мва мва мва

love you all

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Првото запче
1.9.2010 21:05:20   
Felly RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Првото запче
1.9.2010 22:01:50   
Slagjana
user posted image за Лукас. Само со лесно да ги вади. Ние имавме и температура, пролив и воспалено грло пред да излезат горните единици. Денес пак сме со воспаление на грлото. Непцето кај двојките е набабрено, па ќе видиме дали ќе никнат. Само многу рано мислам дека е за двојки на 6 и пол месеци.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Првото запче
1.9.2010 22:36:38   
lukas
slagjana nemozam da se iznacudam nemase ni proliv ni grlo ni kaslanje ni nisto kefoj sum daj boze site deca vaka da gi vadat zapcinjata so lesno,ama bas pak denes vo temata kolku spijat vasite deca pisev deka tri dena navecer mi se razbudva i ne saka da prezaspie ama ne nesto nervozen taka  ke si se razbudese i opukalen vo ocite...lele denes to mi vika mm ko otkri deka si trudna mi vika ne skokase tolku kolku sega,a mu vikam togas ne smeev mnogu da se vozbudvam ...i taka kefoj sum...pozz do site...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Првото запче
2.9.2010 14:40:10   
emma1
prvo zapce pred 2 dena, 5 meseci i 2 nedeli tocno. bas me iznenadi, ne primetiv nekoja razlika osven sto se ligavese, ama se ligavi i e nervozen oddamna. mnogu mu se izraduvav ne go ocekuvav volku rano, sega edvaj cekam uste edno da mu izrasne pa posle i gornite da bide kako zajace. e sega sto ke grize koga ke cica user posted image , aj ke izdrzam

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Првото запче
2.9.2010 17:03:15   
lukas
da mu se mnozat kako bisercinja,masala skoro vo isto vreme kako sin mi...pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот emma1)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Првото запче
3.9.2010 15:39:34   
emma1
fala Lukas isto i kaj vas :)

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Првото запче
4.9.2010 11:05:18   
biljana_ppp
na mance mu izleze zabce sega na 5 mes i 8 dena ama se izmaci deteto mn ligavese,bese raskenkan i stanuvase poslednite 2 veceri na sekoj cas a inace si spie cela vecer sega e dobar ne place samo pee i vika si zboruva na bebeski jazik i mislam deka brzo ke pocne da zboruvauser posted image i odi mn e  ziv skoka vo skut i zastanuva na nozeteuser posted image

(Одговор на членот emma1)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Првото запче
5.9.2010 16:48:26   
*miki mami*
Ни излезе првото запчеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
на 6ипол месеци доле десно
ама не измачи ние мислевме вирус 10дена пролив али сега сме user posted image user posted image

(Одговор на членот biljana_ppp)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Првото запче
10.9.2010 14:30:55   
JUKI
Вчера на Милан му излезе првото запчеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Јас прва го видов и тоа случајно.Зборувавме со маж ми за тоа на колку месеци му излезе на Лука првото запче и јас му велам дека на точно 6 месеци и дека за Милан уште е рано и му велам еве види дека нема ништо. И кога поминав со бурмата тоа почна да гребеuser posted image user posted image user posted image И потоа смеење колку сакаш и тоа на моја сметка.

_____________________________

Лука и Милан се моите сонциња.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Првото запче
10.9.2010 17:52:27   
*miki mami*
Денес не мереа сме ослабнале 230грuser posted image user posted image
незнам далие од запчето и проливот многу се нервирам помош!!!!
му се има ли на некого десено да ГУБИ БЕБУШОТ КИЛАЖА ДОДЕКА МУ ИСКАЧААТ ЗАБИuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот JUKI)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Првото запче
10.9.2010 18:56:00   
lale
На Јована првото запче и излезе на 4,5 месеци,сега има 16 месеци и има вкупно 14 запчиња.Инаку до сега сме немале никакви проблеми со никнувањето на забите ни пролив ни температура,само што е малку по кенкава и поповрзана со мене во тој период.
Поздрав до сите рингерајки(мамички) и малите рингерајчиња(бебуши).

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Првото запче
10.9.2010 19:00:29   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: *miki mami*

Денес не мереа сме ослабнале 230грuser posted image user posted image
незнам далие од запчето и проливот многу се нервирам помош!!!!
му се има ли на некого десено да ГУБИ БЕБУШОТ КИЛАЖА ДОДЕКА МУ ИСКАЧААТ ЗАБИuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



А колку време има пролив и пие ли нешто? Не знам, не верувам да е од забите толку. Прво треба проливот да го санирате, од што и да е..од тоа изгубило килажа user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Првото запче
10.9.2010 19:27:21   
Џесика
Ај бе, ништо не е,  не се паничи, не е страшно да ослабе, син ми кога ги вадеше горните единици, какаше по 8-10 пати на ден, две недели константно... може да е од проливот...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Првото запче
10.9.2010 22:26:31   
Slagjana
ИЗВОРНА ПОРАКА: *miki mami*

Денес не мереа сме ослабнале 230грuser posted image user posted image
незнам далие од запчето и проливот многу се нервирам помош!!!!
му се има ли на некого десено да ГУБИ БЕБУШОТ КИЛАЖА ДОДЕКА МУ ИСКАЧААТ ЗАБИuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Не се секирај и нас истото ни се случи. Не меревме колку ослабе, ама беше видливо. Ми беше грев да ја гледам колку ослабе. Проливот траеше 3 дена и по неколку дена никнаа заби. Тогаш доби апетит како никогаш дотогаш и си надокнади во килажа.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Првото запче
12.9.2010 5:55:35   
ananikol
Nie mnogu de ligavime,gi vodenime site ligavcinja pa mu stavam potoa od hartienite ama ne gi saka pa ni ostanuva toa da gi menuvame bluzickite na sekoi 15 min.Prstinata ni e stalno v usta.Dzabe site pomosli sredstva za cesanje na nepcata.
Mozno li e da sme vo ocekuvanje na prvoto zapce?
Mislam deka e rano,za 3 deena ke pravime 4 meseci.

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Првото запче
12.9.2010 6:02:26   
ananikol
Pogolemoto since go izvade prvoto zapce na denot koga polnese 6 meseci
nikakvi predhodni manifestacii.Bez ligavenja,nervozi,prolivi i gubenje apetit,samo ni se pojavi  edno biserce.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Првото запче
12.9.2010 11:33:49   
Felly RR
Матеа се лигавеше уште од три месеци, и на секои 15 минути сменувавме лигувчиња, а потоа престана да се лигави, по некој месец и првото запче ни излезе на 7 месеци и една недела. Тогаш воопшто не се лигавеше, а немаше ни пролив ни Т, исто и со второто запче.
Сега го чекаме третотоuser posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Првото запче
20.9.2010 20:13:34   
AnnaMolly RR
Јас сум во збунка со мојов бебуш. Има 3 месеци и една недела и нон стоп се лигави, ама премногу. Мислам дека можам една машина да наполнам со лигавчиња :) Ако го држам на стомаче му капат лиги како од чешма! И само го вади јазичето надвор како да ги чеша непцата. Јас го чепкам со прст и седи мирен, ужива. Па не е ваљда дека ќе му растат заби?! user posted image На внука ми на 4 месеци првото запче и никна. Има ли некој од вашите дечиња толку рано да извадиле заб?

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Првото запче
20.9.2010 22:30:00   
lukas
brat mi izvade zapce na 4 meseci,nisto cudno da izvadi i sega,sin mi izvade na 6 meseci ama od 3 meseci koga pocna da se ligavi apla i samo racete vo usta mu bea,ama ne izvade odma,duri kaj 6 meseci..davaj mu od onie gumici so se da si gi cesa,ako gi drzi ova moeto ne ja drzese i taka kako so velis nekogas go cesav so prstite i uzivase!!pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Првото запче
7.10.2010 12:55:00   
Lokica1
Prvoto zapce ni izleze na 9.5meseci, vsusnost 2-te zapcinja istiot den, a gornite dve i izlegoa na 11.5meseci so 2 dena razlika, imase temeratura 2 dena ja odnesov na pedijatar mi rece deka i drugite zabi se trgnati cela vilica i e vospalena user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Првото запче
7.10.2010 15:14:01   
gvenda
многу почна да кенка и тешко заспива ептен со плачење до сега не беше така и се нервира ја боли нешто мислам дека се забите за 3 дена ќе прави 5 месеци
Кажете нешто да ја мчкам или ? ми е жал да ја гледам а и неможам да ја запивам тешка е

(Одговор на членот Lokica1)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Првото запче
7.10.2010 15:27:50   
AnnaMolly RR
Јас земав едно гелче од аптека, аптекарката ми го преопрача. Пишува My baby gel za desni и го намачкав неколку пати, мислам дека го смирува.  Ако земеш ваков мачкај го после цицање, зашто пола час после тоа не смее да јаде. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Првото запче
7.10.2010 20:08:08   
Палешка РР
Миа има запчеееееееееееееееееuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Првото запче
7.10.2010 20:12:24   
oliva
user posted image user posted image user posted image user posted image za mia neka i se mnozat kako biseri

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?