|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првото запче
13.4.2010 15:11:34   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ајде нека му се убави и бели како бисерчиња

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Првото запче
13.4.2010 15:13:56   
Leonida
Нека му се редат како бисериuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Првото запче
13.4.2010 15:22:50   
mis.
Фала многу,и четвртото го извадивме со мрсулаво носеuser posted image

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Првото запче
27.4.2010 15:17:47   
brineta88
Филип ги вади двојките горе и го приметив два пати како да му протече малку крв. еве и сега непцето му седи крваво од едната страна. Дали на некое ваше детенце му се има случено ова?

_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Првото запче
27.4.2010 15:21:27   
topce
нас последната четворка кога ни проби од памет се извадив мислев дека устата си ја расекла толку крв течеше.ама тоа беше кратко, ја измив за да не ја голта крвта и после се беше ок.сабајлето непцето беше како ништо да не било само имаше едно големо запче.

(Одговор на членот brineta88)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Првото запче
27.4.2010 20:06:07   
Tanjicka
Bez mnogu maka, samo so ligavnje i pikanje vo usta na se sto moze, Luka go izvadi prvoto zapce  dolna edinica levo, na 7 meseci i 17 dena, pa neka mu izlezat site so lesno i neka mu se redat beli kako bisercinja

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Првото запче
27.4.2010 22:58:38   
bojanas
Пред 3 месеци ВИ пишав на ќерка ми и никнало запче!
НЕМА ВРСКА!
Уште нема жив заб а има полни 11 месеци.
Докторката ни вели дека е нормално ама веќе ме фаќа паника.
Има ли некој од Вас на кој детете со 1 година нема заб во устата user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Кајче мама тато дада јас и бато секој среќен пее дури ветре вее

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Првото запче
28.4.2010 15:57:22   
matushka
Ne se sekiraj, na Mateja prvoto zapce mu nikna na 13 meseci, pa posle koga pocnaa naglo site da mu rastat, po 5,6 vo isto vreme, i na 22 meseci gi imase site zabi.

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Првото запче
29.4.2010 11:41:01   
Maca25
На нина и излезе првата тројка.
Колку беше нервозна и кенкава не можам да ви опишам. И оп вчера ново запче!!! Сега ги има 13!!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Првото запче
29.4.2010 11:44:29   
ripce
Маца се се наканувам да прашам и никако да прашам... колку годинки има Нина?

A еве на тикерот... па нашите биле врсници бе...

< Поракaта ја уредил ripce -- 29.4.2010 11:45:38 >


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Првото запче
29.4.2010 11:47:53   
Maca25
Нина многу е напредна - полна уста заби има! Вади по 4 во една недела user posted image


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 29.4.2010 11:48:30 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Првото запче
29.4.2010 12:57:38   
profesorica
Дамјан неделава извади две тројки- имаме 14 забчињаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Првото запче
29.4.2010 23:36:40   
Tanja K.



Има ли некој од Вас на кој детете со 1 година нема заб во устата




Bojanas toa e apsolutno normalno.Kaj nas Elena izvadi prvo zapce den ili dva pred prv rodenden.Taka da voopsto nemaj gajle

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Првото запче
7.5.2010 15:34:53   
viksa
Да ви се пофалам мои друшки од РР. Денес му го забележав првото запче на Петар (на точно седум месеци)user posted image user posted image . Немавме никаков проблем, се надевам дека вака ќе биде и со другите запчињаuser posted image

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Првото запче
7.5.2010 15:41:42   
matushka
Neka mu e cestoto prvoti biserce i da mu izlezat so lesno i site drugi zapcinjauser posted image

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Првото запче
12.5.2010 17:53:32   
Maca25
На нина денес и приметив уште две тројки. леле мојава ќерка вади заби ко од шала. има 15 месеци и 15 заби. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Првото запче
15.5.2010 19:51:44   
baby mama
Јана на долното непце има нешто како бели кругчиња, како ранички најверојатно ќе и излезат запчиња. И денес ептен мнооогу плачеше, еве дури сега заспа.Леле незнаевме со мм кој крај да го фатиме, а бе да се рикало 2 саати без престан.


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Првото запче
22.5.2010 20:33:33   
baby mama
Ете да се пофалиме и тука, на Јана денес и излезе првото запче. Живи радости сме денес user posted image


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Првото запче
22.5.2010 20:43:18   
fila
deteto na jatrvami ima 10 meseci i nema niedno zapce dali e toa normalno

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Првото запче
22.5.2010 20:48:49   
baby mama
Фила разгледај по истава тема има тука некаде за тоа.И јас тука прочитав дека е нормално, може да излезат запчињата и подоцна.Без паника user posted image user posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Првото запче
22.5.2010 21:15:28   
melody
Fila mnogu normalno ,kerka mi ima 10 i pol meseci i ima samo dve zapcinjauser posted image

(Одговор на членот fila)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Првото запче
5.6.2010 0:36:22   
Snowhite RR
Михаил уште од два месеци многу се лигави, а сега има 4 месеци и почна рацете и се што ќе стаса да става во уста, деновиве е нервозен, а пред некоја вечер не можеше да заспие и заспа дури откако со прст го почешав по непцата. Не знам дали се ова симптоми за вадење заб, а и не знам што да правам, многу ми е страв да не крени температура. Исто заборавив дека последно време поретко бара да цица, некогаш ако јас не го понудам сам не бара

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Првото запче
5.6.2010 9:35:45   
niki
Купи му глодалки, со нив да ги чешка непцата, претходно глодалките лади ги во фрижидер, тоа им е пријатно на непцата. Немора да значи дека ќе крене температура. Ќерка ми исто на 4 месеци ги извади првите заби, така се лигавеше, пикаше се во уста и одбиваше да цица. Блага температура крена само кога ги вадеше тројките инаку со другите заби лесно поминавме.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Првото запче
5.6.2010 9:48:10   
amelbebe
nas na 8 meseci ni izleze prvoto zapce ,a nemase nekoe ligavenje samo me grizese za gradata,a kolku bolese i temperatura pri sekoi niknuvanje na zab

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Првото запче
5.6.2010 23:48:31   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Купи му глодалки, со нив да ги чешка непцата, претходно глодалките лади ги во фрижидер, тоа им е пријатно на непцата. Немора да значи дека ќе крене температура. Ќерка ми исто на 4 месеци ги извади првите заби, така се лигавеше, пикаше се во уста и одбиваше да цица. Блага температура крена само кога ги вадеше тројките инаку со другите заби лесно поминавме.


Му купив глодака, ден или два му беше интересна и сега не ја сака веќе ја фрла кога ќе му ја дадам. Ај ќе пробам во фрижидер да ја ставам и така да му ја дадам. Фала ти никиuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?