|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Кампања ЖЕНИТЕ ПРАШУВААТ!

Автор: Акција Здруженска | 7.3.2014
image

Акција Здруженска ја започнува кампањата Жените прашуваат! со која по втор пат ќе го одбележи МЕСЕЦОТ на правата на македонските жени, наместо 8 март како ДЕН кога ова прашање привлекува некакво внимание во јавноста

Повелете на креативна дружба на Мама`с и Рингераја

Автор: Редакција Рингераја | 17.12.2013
image

Мама'с, Рингераја и здружението Во Мојот Свет ве канат на креативна дружба со хуманитарен карактер на 21.12. сабота во 12 часот во игротека Тиквичка, во Карпош 4. Дојдете, забавувајте се и дегустирајте

image

Од 2-9 Декември 2013 во Македонија се одбележува светската Недела на борба против трговијата со луѓе. Мотото на овогодинешната кампања во Македонија е „ПРЕСЕЧЕТЕ ГИ КОНЦИТЕ НА ТРУДОВАТА ЕКСПЛОАТАЦИЈА И ТРГОВИЈАТА СО ДЕЦА ВО МАКЕДОНИЈА“

Хуманитарна акција “Подари подарок-насмевни дете”

Автор: Редакција Рингераја | 22.11.2013
image

Во организација на родители на деца од ПОУ Златан Сремец во Скопје, се организира хуманитарна акција “Подари подарок-насмевни дете”

Работилница за превенција на развојни нарушувања

Автор: Здружение за третман на лица со аутизам, АДХД и Аспергеров синдром ВО МОЈОТ СВЕТ | 30.10.2013
image

Здружението ВО МОЈОТ СВЕТ објавува дводневна работилница за „Консултативна и едукативна подршка во превенција на раните развојни нарушувања наменета за подршка на воспитувачите, стручниот кадар (дефектолози, психолози и логопеди)

Интервју со Сарита Јашарова, организација ЛИЛ

Автор: Редакција Рингераја | 11.10.2013
image

Со Сарита Јашарова од организацијата за заштита на правата на жените и децата од ромската популација ЛИЛ разговараме за проблемите со кои се соочуваат Ромите во образованието и здравствената заштита и за начинот на живот на невидливите лица во Р.М.

Избираме најубав цртеж во неделата на детето

Автор: Редакција Рингераја | 8.10.2013
image

Се што треба е да направите цртеж на тема правата на детето и да го испратите до нашата Редакција. Сите деца кои ќе испратат цртеж ќе добијат пофалница, а детето чиј цртеж ќе биде избран добива диплома од Рингераја.мк. Да учиме низ забава!

Круг на хуманоста за помош на младите без родители

Автор: Центар за институционален развој ЦИРа | 30.9.2013
image

Хуманитарен настан под мотото „Заедно создадаваме круг на хуманоста" се одржa во саботата попладне во Скопје, а во организација на Центарот за институционален развој (ЦИРа), Спомен-куќата на Мајка Тереза и Министерството за труд и сoцијална политика

image

Скопје станува уште поубаво

Професорот Атанас 2 години не ја видел ќерката!

Автор: Редакција Рингераја | 19.9.2013
image

Професор Македонец 2 год не си ја видел ќерката, жената србинка не дава – бара помош од Владата

СТРАНА 6 ОД 15


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?