|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти
8.3.2010 21:11:25   
Mila na mama
Клик за темата Лошење во бременоста таму имате совети како да се намалат мачнините и повраќањето.
Среќно и од мене мило ми е што се е во ред.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Сакаме две црти
8.3.2010 21:35:12   
mother 29
Баш ми е мило бисенце ,што вака среќно се заврши..сега ти посакувам лесна бременост и добредојде во клубот на рр труднициuser posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Сакаме две црти
9.3.2010 13:36:30   
ana bebe
jas i mm bevme mnogu vredni mesecov a jas vcera imav rozev iscedok a najran den za dobivanje mi e utre user posted image  . navistina sum nasekirana poradi rozeviot iscedok user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Сакаме две црти
9.3.2010 13:41:46   
caci20
Moze da jade biskvitki, suva hrana, nesto krekeri

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот bisence)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Сакаме две црти
9.3.2010 14:17:05   
jasmina 25
mnogu  mi e milo bisence sto se e vo red so bebeto ti posakuvam lesna i ubava bremenost a za losenjeto ne se sekiraj normalno e ima nekoi zeni povrakkat devet meseci kaj sekoja zena e razlicno...poz i se najubavouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Сакаме две црти
9.3.2010 20:15:02   
bisence
arno za neea a za mene mazot na bisenceee  eee zenii se za vas  si mislite
ako ke vidite viiiiiuser posted image

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Сакаме две црти
9.3.2010 20:16:09   
bisence
fala na site sto mi cistiteaa   i na site vi posakuvam se naubavo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bisence)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Сакаме две црти
30.3.2010 9:03:43   
samanta
MORA DA MI DADETE SOVET I DA MI KAZETE SO SE SLUCUVA SO MENE:( AKO NEKOJ IMAL VAKOV SLUCAJ!!!Mislam DEKA SUM TRUDNA ,,ZASO POVRATIV DO SEGA 3PATI ZASO KE POMISLAM NE NEKOE JADENJE I ODMA POVRAKAM..MI MIRISA NA SE I SESTOO BOLKI KKAKO D ATREBA DA DOBIJAM KOGA KE DOBIJAM PO 1DEN DOBIENO I TOLKU,,VTORIOT DEN NISTO TOA BESE PRETHODNIOT MESEC SEGA TREBA NA 11 NA DOBIJAM PA KE VIDAM ,AMA NEKAKO CELO LICE PRED VREME MI SE NAFRLA I POVRAKAM,ME BOLI STOMAK,ME BOCKA NESO VO STOMAKOT NEZZ ZASOOO...ILI PAK NE SUM JADENA I ME BOCKA ME BOLI PA KE SE NAJADAM  I NE ME BOLI PA PO NEKOJ SAAT PAKK...ISTOO:(VE MOLAM ZA SOVET CEKAMMM...POZZ DO SITEE

(Одговор на членот bisence)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Сакаме две црти
30.3.2010 9:47:27   
arh_diz
samanta 11 Aprl ako treba da dobies mislam deka e seuste rano da se znae dali si bremena ili ne. No mozes da go posetis tvojot ginekolog toj moze da ti potvrdi dali si bremena ili ne .Jas licno posakuvam da si bremenauser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот samanta)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Сакаме две црти
30.3.2010 9:58:41   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: samanta

MORA DA MI DADETE SOVET I DA MI KAZETE SO SE SLUCUVA SO MENE:( AKO NEKOJ IMAL VAKOV SLUCAJ!!!Mislam DEKA SUM TRUDNA ,,ZASO POVRATIV DO SEGA 3PATI ZASO KE POMISLAM NE NEKOE JADENJE I ODMA POVRAKAM..MI MIRISA NA SE I SESTOO BOLKI KKAKO D ATREBA DA DOBIJAM KOGA KE DOBIJAM PO 1DEN DOBIENO I TOLKU,,VTORIOT DEN NISTO TOA BESE PRETHODNIOT MESEC SEGA TREBA NA 11 NA DOBIJAM PA KE VIDAM ,AMA NEKAKO CELO LICE PRED VREME MI SE NAFRLA I POVRAKAM,ME BOLI STOMAK,ME BOCKA NESO VO STOMAKOT NEZZ ZASOOO...ILI PAK NE SUM JADENA I ME BOCKA ME BOLI PA KE SE NAJADAM  I NE ME BOLI PA PO NEKOJ SAAT PAKK...ISTOO:(VE MOLAM ZA SOVET CEKAMMM...POZZ DO SITEE


велиш дека кога ќе добиеш 1 ден ти трае и толку после нема ништо??? колку време трае ова? дали си била на гинеколог?

симтомите што ги имаш укажуваат на бременост

и јас на почеток многу повраќав и ми се гадеше од се и сешто, ме сечеше долниот дел од стомакот.

ти посакувам да си бременаuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот samanta)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Сакаме две црти
30.3.2010 19:48:58   
marija n
zdravo na site i od mene i jas so netrpenie sekoj mesec stom ke napravam test cekam da se pokazatuser posted image crticki so sreka na site i Bog znae koga treba da ne izraduva i nas poz

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Сакаме две црти
31.3.2010 8:16:10   
arh_diz
Marijan ti posakuvam sto pobrzo da si vidis user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот marija n)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Сакаме две црти
31.3.2010 8:22:10   
Bogdancanka
marija n od se srce ti posakuvam sto pobrzo da vidisuser posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Сакаме две црти
31.3.2010 8:40:17   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

ИЗВОРНА ПОРАКА: samanta

MORA DA MI DADETE SOVET I DA MI KAZETE SO SE SLUCUVA SO MENE:( AKO NEKOJ IMAL VAKOV SLUCAJ!!!Mislam DEKA SUM TRUDNA ,,ZASO POVRATIV DO SEGA 3PATI ZASO KE POMISLAM NE NEKOE JADENJE I ODMA POVRAKAM..MI MIRISA NA SE I SESTOO BOLKI KKAKO D ATREBA DA DOBIJAM KOGA KE DOBIJAM PO 1DEN DOBIENO I TOLKU,,VTORIOT DEN NISTO TOA BESE PRETHODNIOT MESEC SEGA TREBA NA 11 NA DOBIJAM PA KE VIDAM ,AMA NEKAKO CELO LICE PRED VREME MI SE NAFRLA I POVRAKAM,ME BOLI STOMAK,ME BOCKA NESO VO STOMAKOT NEZZ ZASOOO...ILI PAK NE SUM JADENA I ME BOCKA ME BOLI PA KE SE NAJADAM  I NE ME BOLI PA PO NEKOJ SAAT PAKK...ISTOO:(VE MOLAM ZA SOVET CEKAMMM...POZZ DO SITEE


велиш дека кога ќе добиеш 1 ден ти трае и толку после нема ништо??? колку време трае ова? дали си била на гинеколог?

симтомите што ги имаш укажуваат на бременост

и јас на почеток многу повраќав и ми се гадеше од се и сешто, ме сечеше долниот дел од стомакот.

ти посакувам да си бременаuser posted image user posted image user posted image



trudna siuser posted image ,samo odi na ginekolog na pregled

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Сакаме две црти
1.4.2010 1:52:05   
marija n
mnogu vi blagodaram na site koi mi davate poddrska veruvajte toa mnogu mi znaci i jas vas vi posakuvam ako i vie ste edni od tie koi cekaat user posted image crticki sto pobrzo da gi dobiete pozdrav

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Сакаме две црти
2.4.2010 12:56:51   
none
eh eh ovie dve crti vise do koga ajde sega za veigden gospod da dade bebce treba na 6 da  dobijam pa daj boze da ne e taka.user posted image user posted image

(Одговор на членот marija n)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Сакаме две црти
6.4.2010 22:34:01   
keti84
Ми треба совет и предлог за ДОБАР матичен гинеколог кој работи со плави картони и кој не те прегледува ради реда
user posted image

Поздрав на сите и фааалааа

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Сакаме две црти
7.4.2010 9:47:11   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: none

eh eh ovie dve crti vise do koga ajde sega za veigden gospod da dade bebce treba na 6 da  dobijam pa daj boze da ne e taka.user posted image user posted image


none sto napravi,7mi sme denesuser posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Сакаме две црти
8.4.2010 14:50:38   
prvenka
I ovoj mesec ocekuvam da gi vidam tie famozniuser posted image user posted image i da se iznaraduvam,za drugite trudnici koga ke cujam si placam a za mene koga ke razberam neznam sto ke napravam...od radostuser posted image
Nemozam vise da cekam,mnogu se macam so ova iscekuvanje sekoj mesecuser posted image

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Сакаме две црти
8.4.2010 14:54:54   
riba79
jas sega od mart pocnav da odam kaj D-r tamboliev koj raboti vo MVR i raboti so plavi kartoncinja i toplo ti go preporacuvamuser posted image

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Сакаме две црти
8.4.2010 14:57:08   
riba79
a site koi onie koi sakaat da si vidat user posted image user posted image vi posakuvam uste ovoj mesec da si vidite...i ne se sekirajte vo zivotot koga najmalku covek se nadeva se slucuvaat cuda.pozdrav devojki

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Сакаме две црти
12.4.2010 15:25:30   
prvenka
Sakam user posted image user posted image ....epten sakamuser posted image

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Сакаме две црти
12.4.2010 15:29:25   
Cacko
koj saka ke ima, zlatnauser posted image samo pozitivno i bez ocajuvanje.a kolku godini si i kolku vreme se obiduvate?

_____________________________

Think Pink

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Сакаме две црти
12.4.2010 19:53:02   
prvenka
Imam 35,uste malku 36godini...a se obiduvame negde okolu 8,9 meseci,i kako pominuva vreme se poveke me faka strav i panika user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Сакаме две црти
12.4.2010 19:57:52   
penelopa
Првенка јас мислам ништо страшно...и јас мислев ако не се фати од прв пат дека сигурно нешто не е во ред...такви сме ние жените се комплицираме...вие само опуштете се и водите љубов...само ке си дојде...навиваме за user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?