|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти
20.5.2010 11:47:20   
noricka
user posted image user posted image user posted image navivam najsilno od se srce za user posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: Сакаме две црти
20.5.2010 14:29:18   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: fiore

jas sun nov clen na forumov isto i jas imam problem so zabremenuvanjeto.veke 5 god.sum vo brak i nikako da zabremenam.imam neredovna menstruacija,ginekologot mi dade da pijam cikloproginova i dodeka gi piam tabletite se e ok.koga ke prestanam da gi zemam pak istoto.sum piela i klomifen,nemam policisticni jajnici doktorot vika se e vo red.neznam sto da pravam.nekoi mi vikaat deka debelinata bila problem za zabremenuvanje.ve molam za pomos!ako ima nekoj da mi dade nekoj sovet
ve pozsravuvam na site


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот noricka)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: Сакаме две црти
20.5.2010 14:36:40   
fiore
vi blagodaram sto me podrzuvate kako nov clen i jas na site im posakuvam dve user posted image  i site da se izraduvaat so bebeususer posted image

(Одговор на членот noricka)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: Сакаме две црти
20.5.2010 14:48:47   
fiore
i jas vie pridruzuvam za navivanjeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  zosto site gi ocekuvame tie user posted image .jas koga ke mi zadocni menz.se nadevam na bremenost ama koga testot ke pokazi negativen user posted image user posted image

(Одговор на членот fiore)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: Сакаме две црти
20.5.2010 14:49:34   
Bogdancanka
нема проблем мила за тоа сме тука да ги споделиме нашите маки и радостиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

мила за вашиот проблем кај маж ти се е во ред?има правено прегледи и он?


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот fiore)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: Сакаме две црти
20.5.2010 14:55:10   
fiore
da i toj se bese na pregled i ginekologot rece deka rezultatot ne e bas dobar,ama ne bil i tolku los.mu dade nekoi tableti gi piese dva meseci, i nisto pak bez bebus

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: Сакаме две црти
20.5.2010 15:08:12   
Bogdancanka
пробајте побарајте мислење и од друг доктор,затоа што кај нас на почетокот лошо ја почнавме со нашиот прв доктор.....се надевам во најскоро време ќе не израдуваш со user posted image user posted image кога веќе се е во ред....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за тебе мила

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот fiore)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: Сакаме две црти
20.5.2010 15:14:01   
fiore
i jas se nadevam deka ke vidam user posted image .ednas mi se sluci koga pravev test mi izlegoa dvete crticki ednata bese bledo crvena,mnogu se izraduvav ama koga napraviv ispituvanje na krvta izleze deka e negativno.sega ne veruvam i vo testovite.pocnav da gubam nadez vo se.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: Сакаме две црти
20.5.2010 15:21:15   
vezilka RR
fiore, немој да губиш надеж никако. И мажле имаше не баш добар резултат, така-така, пиеше спимен 3 месеци, а потоа малку внимаваше на исхраната и на следната контрола после 7-8 месеци резултатот му беше одличен..

(Одговор на членот fiore)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: Сакаме две црти
20.5.2010 15:25:14   
fiore
ti blagodaram vezilka.znam deka nikogas ne treba da se gubi nadez ama toa e toa.nekogas si velam aj koga ke dadi gospod ama nekogas drugo si razmisluvam.sto ke bide toa.samo zdravje da se ima.se ke bide vo red i kaj sekogo da ima bebususer posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: Сакаме две црти
20.5.2010 18:24:50   
jasmina 25
fiore nemoj tolku da se razocaruvas kolku sto citam kaj tebe problemot e vo glavata,premnogu si opteretena i taka tesko ke ostanes bremena veruvaj,jas pred edna godina imav neuspesna bremenost i doktorot mi rece 6 meseci da se pazam i odvaj cekav da pominat tie 6 meseci i posle samo tuka mi bese pametot spiev so mm samo za da ostanam bremena i nemu mu se smaci toa i pocnavme mnogu da se karame,taka bese 4 meseci duri i pomisliv da ne nastanal nekoj problem od abortusot i sakav da odam na ispituvanja krenav race posle edna golema raspravija so mm i si rekov ova nema da bidi i na nekoj nacin se pomiriv so toa no bas toj mesec gi vidiv tie user posted image ,treba da svatis deka toa ne e do tebe i ke bide togas koga gospod saka.pocni da mislis na drugi raboti stom doktorot ti rekol se e vo red togas ke bidi.od srce ti posakuvam sto pobrzo da si vidis user posted image ...poz

(Одговор на членот fiore)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: Сакаме две црти
20.5.2010 19:14:05   
fiore
ti blagodaram jasmina, mnogu ti blagodaram,znaes mozebi si vo pravo deka problemot e vo mojata glava.vistina mnogu razmisluvam sekoj mesec pred da dobijam mislam deka ke bidam bremena.sabajle koga stanuvam nekogas taka mi doagaat utrinski macnini i jas odma najprvo sto ke pomislam e toa deka sum bremena.vo pravo si i toa sto i so mazot doagame do raspravii so toa ajde kaj ovoj dokotor ajde kaj drugi.uste ednas ti se zablagodaruvam za sovetot sto go dobiv od tebe.odsega i jas ke se trudam da ne mislam povejke na bremenosta.koga ke dadit gospod togas.user posted image

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: Сакаме две црти
22.5.2010 10:58:31   
iviv
ИЗВОРНА ПОРАКА: iviv

Pa nie eve ve skoro 9 meseci kako se obiduvame od koj sto poslednive dva meseci imam odnos so kndom potocno se cistime od bakterii imav i polip no sega brzo go otsraniv i prolaktinov mi bese kacen 31 no pijam sega za se terapija i se nadevam deka i jas i momceto ke se sredime nabrgu dodusa na nego spermogarmot mi bese odlicen samo sega na poslednoto ispituvanje na micro biologija imase nekoja bakterija vo spermata nesto na pro.... doktorot rece nisto strasno jas imam esirihija coli i clamidija anti tela vo krvta ali nemam nisto vo matkata doktorot mi rece deka sega ne ni smeta nisto pa taka da se dolecime i se nadevam mnoguuuuuuuuuuuuuu na dve crti<3<3<3samo vie mozete da me svatite kolku gi posakuvam sekoj drug sto ke spomanm misli deka se opsednuvam zamaram i sl.A jas tolku sum nekako relaksirana i imam nekoe ubavo pretcustvo i daj boze se da ispadne kako sto treba user posted image user posted image user posted image user posted image Ve sakam Forumdjiki user posted image


I sega kako sla na tortata mi najdoda vo hipofizata microadenom(prolaktinom) nekoj vid benigen tumur :(
Ama prodolzuvame ponataka,ako nekoj nesto slusnal za ova ili imal iskustvo nekao mi kaze sigurno dosta ke mi olesni

Pozdravceeeeeeuser posted image

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: Сакаме две црти
22.5.2010 11:09:56   
Палешка РР
Јас најдов нешто на Бугарски  и секако ќе го преведам, само да си заминат гостите на син ми. Ти посакувам брзо да ги надминеш сите потешкотии до user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 22.5.2010 13:58:29 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: Сакаме две црти
22.5.2010 17:28:10   
Bogdancanka
ивив за што се работи за prolaktinom?мислам дека најдов некои информации ќе пробам да ги преведам.

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: Сакаме две црти
22.5.2010 17:56:14   
Палешка РР
КЛИКНИ ТУКА

user posted image за Богданчанка


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: Сакаме две црти
3.6.2010 9:31:22   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: none

da toj mitanovski vo gjorce mi e maticen,nemam menziz ni denes srcki utre odam preku krv neli naj brzo se doznava,no edno me cudi kazete so iskustvo gradite me bolea koga trebase da dobijam i sega me bolat no pomalce  kicmata me boli i nekako ocukaj na srceto kako zabrzano stvarno nezna msto se slucuva daj boze da e kako  treba


ИЗВОРНА ПОРАКА: none

srcuski deneska e 3 gradite me bolat nemam menzis ne mi kazavte testot od apteka koga da go kupam, i viditekade pisuvam na tema histeroskopija dali da se prebacam na dve crti neznam hehe


ИЗВОРНА ПОРАКА: none

zaboraviv temperaturata mi e 37 no dali e rano ne mi se losi 


Пишувај овде ноне user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка -- 3.6.2010 9:32:50 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: Сакаме две црти
3.6.2010 15:39:25   
Ivy
Дали имаш направено испитувања на тироидната жлезда. Многу често се случува изостанување на менз. поради покачено ниво на TSH (тиредостимулирачки хормон). А исто така тој е и голем причинител на поспаност, брадикардија, зголемена телесна тежина, изостанување на овулација а со тоа и проблеми за user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: Сакаме две црти
3.6.2010 15:40:36   
Ivy
Sorry, мојот коментар погоре се однесува на коментарот на Фиоре user posted image

(Одговор на членот Ivy)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: Сакаме две црти
3.6.2010 16:45:24   
fiore
ne,takvo ispituvanje nemam napraveno a i ginekologot ne mi kazal nisto vo vrska so toa.a za telesnata tezina mi e pokacena i toa mnogu vo poslednive meseci.pozzz.

(Одговор на членот Ivy)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: Сакаме две црти
3.6.2010 17:26:06   
none
go barav ova dve crti nemozev da go najdam he he ,kazete mi gradite mi se topli temperaturata e 37 /1 ne pagja a kasni 6 dena dali da zemam od apteka  test i dali ke pokaze rezultat doktoror mi rece na 7 den da napravime eho neznam dali e dobro toa dokolku doslo do user posted image kazete sto da pravam

(Одговор на членот fiore)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: Сакаме две црти
3.6.2010 17:30:17   
Палешка РР
Земај тест ноне, ние веќе отворивме тема за навивање за тебе user posted image
КЛИКНИ


< Поракaта ја уредил Палешка -- 3.6.2010 17:31:52 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: Сакаме две црти
3.6.2010 18:40:36   
bushavka
iako vi rekov deka vo ponedelnikot ke pravam test duri sega bev da go kupam i utre sabajle konecno da go napravam...mi docni veke 9 dena a za simptomi da ne zboruvam...stiskajte palci za user posted image user posted image ...pa ke vi pisam uste sabajle koj ke bide rezultatot...nestrpliva sum...user posted image  za site...ve sakam...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: Сакаме две црти
3.6.2010 18:59:07   
riba79
mi mirisa nauser posted image user posted image a in novouser posted image pozdravuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bushavka)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: Сакаме две црти
3.6.2010 22:31:01   
fiore
ajde bushavka navivam za tebe i  se nadevam deka utre testot ke ti pokaze user posted image .od se srce ti posakuvam da ne izraduvas so user posted image  i na spisokot da ima uste ednauser posted image .user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?