|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Детскиот хирург Симеонов доби син

Автор: Represent Communications | 20.3.2024
image

Трето, па машко. Добредојде Миха. Ти ќе бидеш нашиот херој, напиша познатиот детски хирург Ристо Симеонов на социјалните мрежи објавувајќи го раѓањето на синот

51 начини на кои знаете дека имате бебе…

Автор: Редакција Рингераја | 28.4.2022
image

Да се биде родител е толку напорна работа, ништо друго на светот не може да ве подготви за тоа! Секоја мала смеа е важна, па еве 51 смешни (и не толку смешни!) начини на кои знаете дека сте родител (и дека сте живи!!!).

image

Наоми Кембел во мај 2021 година на Инстаграм објави дека стана мајка на 51 година. Таа денес ја покажа својата ќерка пред светот во најновото издание на Vogue

Видео: Еден ден од животот на секоја мајка

Автор: Редакција Рингераја | 28.10.2021
image

Ни се допаѓа како во ова видео е прикажано колку многу обврски се вклопуваат во денот на една мајка. СИГУРНО ќе помислите дека некој го снимал вашиот ден! Погледнете

Фото: Е, баш вакво е мајчинството!

Автор: Редакција Рингераја | 27.9.2021
image

Мама направи смешни илустрации со кои сигурно ќе се поистоветите. Овие илустрации го прикажуваат мајчинството онакво какво што навистина е! Погледнете.

2021: Бебе родено со антитела на коронавирус

Автор: Редакција Рингераја | 22.1.2021
image

Во Бугарија е родено бебе со антитела на коронавирус. Мајката се заразила во седмиот месец од бременоста, што предизвикало предвремено породување

Разделени се сијамски близначки споени со главата!

Автор: Редакција Рингераја | 4.11.2020
image

Деветмесечните близнаци, кои се родија со споени глави, беа успешно разделени за време на операција во Калифорнија. Емотивна приказна на ова прекрасно семејство: ФОТО, ВИДЕО

Се породи Кети Пери: Девојчето доби прекрасно име!

Автор: Редакција Рингераја | 28.8.2020
image

Кети Пери и Орландо Блум станаа родители на едно здраво девојче

Видео: Како изгледа мајчиното млеко под микроскоп?

Автор: Редакција Рингераја | 7.8.2020
image

Фасцинантно видео на една капка мајчино млеко под микроскоп го воодушеви светот

Интервју со Нора Шаќири Марковиќ

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 4.8.2020
image

Нора Шаќири и Марко Марковиќ на 6 април станаа родители на нивното прво дете Ијан. За тоа како течеше породувањето, со какви стравови се соочија новите родители, какво бебе е Ијан, дали ги исполнува улогата на родители, разговараме со Нора Шаќири

СТРАНА 1 ОД 35


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?