|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Наоми Кембел денес ја покажа својата ќерка пред светот!

Редакција Рингераја, 14.2.2022
Наоми Кембел во мај 2021 година на Инстаграм објави дека стана мајка на 51 година. Таа денес ја покажа својата ќерка пред светот во најновото издание на Vogue

image
/11


Наоми објави дека ќе стане мајка на Инстаграм во мај 2021 година, со објава на совршените, слатки ситни стапала на нејзината ќерка на дланката на нејзината негувана рака. Не се познати точните детали околу нејзиното пристигнување. Кога ја прашале дали би образложила, сè што ќе потврди е: „Таа не беше посвоена - таа е мое дете“. Таа ги зачувува останатите детали за нејзината книга, која допрва треба да ја започне. Таа, исто така, одлучи да го задржи името на нејзината ќерка приватно. Всушност, многу малку луѓе дури знаеја дека таа планира да стане родител: „Можам да сметам на една рака колку луѓе знаеја дека ја имам“, признава таа. „Но, таа е најголемиот благослов што некогаш сум можела да го замислам. Таа е најдоброто нешто што сум го направила“.

naomi

 

 

„Отсекогаш знаев дека еден ден ќе станам мајка, но тоа е најголемата радост што некогаш можев да ја замислам. Среќен сум што ја имам и го знам тоа“. Нејзините нивоа на енергија се една од причините зошто имате чувство дека таа не го ни смета 50-годишниот јаз меѓу неа и нејзината ќерка за проблем. За волја на вистината, Наоми, која може да оперира само неколку часа спиење, веројатно може да ја надмине 20-годишната девојка кога станува збор за издржливоста. Таа моментално ги охрабрува сите нејзини постари пријатели да имаат бебиња. „На сите им велам, направете го тоа! Не двоумете се!”
Ќерката на Наоми оди секаде со неа. Да понудиме слика: Божиќ го поминаа на југот на Франција со семејството, потоа заминаа во Катар за новогодишната ноќ, по што следеше Лондон неколку часа, пред да се упатат во Лос Анџелес на неколку дена и понатаму во Париз, каде што Наоми присуствуваше како гостин, но заврши шетајќи во последното машко шоу на Вирџил Абло за Луј Витон. Запрашана каде всушност живеат, таа е добро запознаена со нејзиниот одговор: „Ние сме светски граѓани!
Таа е паметна да извлече максимум од тоа сега и признава дека спонтаноста и слободата ќе завршат кога нејзината ќерка ќе започне на училиште. Секако, нејзината дадилка – „неверојатна дама“ – која е со неа од денот кога се родила нејзината ќерка, многу го олеснува пресвртот на јо-јоингот ширум светот. И не, Наоми не претрпе повеќечасовни интервјуа со дадилки кои ја уништуваат душата. Ја вработила по препорака на близок пријател со особено високи стандарди.

„Отсекогаш знаев дека еден ден ќе станам мајка, но тоа е најголемата радост што некогаш можев да ја замислам. Среќна сум што ја имам и го знам тоа“. Нејзините нивоа на енергија се една од причините зошто имате чувство дека таа не го ни смета 50-годишниот јаз меѓу неа и нејзината ќерка за проблем. За волја на вистината, Наоми, која може да функционира само со неколку часа спиење, веројатно може да надмине 20-годишна девојка кога станува збор за издржливоста. Таа моментално ги охрабрува сите нејзини постари пријатели да имаат бебиња. „На сите им велам, направете го тоа! Не двоумете се!”
Ќерката на Наоми оди секаде со неа. Божиќ го поминаа на југот на Франција со семејството, потоа заминаа во Катар за новогодишната ноќ, по што следеше Лондон неколку часа, пред да се упатат во Лос Анџелес на неколку дена и понатаму во Париз, каде што Наоми присуствуваше како гостин, но заврши шетајќи во последното машко шоу на Вирџил Абло за Луј Витон. Запрашана каде всушност живеат, таа е добро запознаена со нејзиниот одговор: „Ние сме светски граѓани!
Таа е паметна да извлече максимум од тоа сега и признава дека спонтаноста и слободата ќе завршат кога нејзината ќерка ќе започне на училиште. Секако, нејзината дадилка – „неверојатна дама“ – која е со неа од денот кога се родила нејзината ќерка, многу го олеснува вртењето ширум светот. И не, Наоми не претрпе повеќечасовни интервјуа со дадилки кои ја уништуваат душата. Ја вработила по препорака на близок пријател со особено високи стандарди.

2

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Обетките не се за бебиња!
Не брзајте со дупчење на ушите, советуваат педијатрите
5
Трите најмали бебиња конечно си одат дома
Трите бебиња кои се родени во Велика Британија, дури 15 недели пред предвидениот термин со тежина од 900 грама, конечно ...
5
Готвач за бебе
Кашички од зеленчук од 6 – 8 месеци
4
Правила за доење на плажа
Доколку се подготвувате на пат со бебето кое го доите, би требало да знаете неколку ситници за кои можеби не сте знаеле....
4
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?