|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Видео: Како изгледа мајчиното млеко под микроскоп?

Редакција Рингераја, 7.8.2020
Фасцинантно видео на една капка мајчино млеко под микроскоп го воодушеви светот

image
/11


 

Свесни сме за фактот дека мајчиното млеко е вистински магичен пијалок за бебето и сите се трудиме да го обезбедиме за своето дете, откако ќе дојде на свет. Многу пати сме слушнале што се содржи, какви предности има и без престан не фасцинира со сите тие благодети за растот и развојот на детето.

Сепак, дали некогаш сте се запрашале како изгледа под микроскоп тој магичен напиток?

Една мајка ја сподели микроскопската снимка од само една капка од своето млеко.

 

"Луѓе, ова е толку кул. Ова е живо течно злато. Ова е само една капка мајчино млеко под микроскоп. Тоа е чудо и се што му е потребно на моето бебе во овој момент", напиша Џенсен Хауард со снимката која ја сподели.

Рецепти за први оброци на бебето
После 17-тата недела, односно после наполнети 4 месеци од животот, време е за воведување на нови намирници и дополнителн...
6
Не го очекував ова по породувањето!
Да, да, колку и да се подготвувате, кога ќе станете мајка ќе наидете на безброј неочекувани моменти
3
Првото бебе во Новата Година е машко
Прво па машко! Првото бебе во 2013 година е родено во 00.01 часот во Клиниката за Гинекологија и акушерство при Универзи...
3
Интервју со Нора Шаќири Марковиќ
Нора Шаќири и Марко Марковиќ на 6 април станаа родители на нивното прво дете Ијан. За тоа како течеше породувањето, со к...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali nekoj ako vi zgresi ili povredi ?

Ke mu prostite (0%)

Ke mu vratite vo ista mera (50%)

Ne se zamaram (50%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!