|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  54 55 56 57 [58]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
8.10.2018 11:34:47   
Kvisko
Јас сум некакво си ветеран тука ама слабо пишувам во последно време.
Минатиот пат кога си пишував имав среќа и од тој ИВФ обид имам 2 годишен син.
Денес ќе одам пак на трансфер на ембриончиња па чисто да си пишам тука за среќа.

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 1426
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
28.10.2018 11:53:19   
kate..
Bidna i mojot transfer vcera  so zamrznati embrioni mi vratija dve denes mi vtor den no me boli grb od lezenje dali moze na stomak da se lezi ili zabraneto e..

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1427
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
28.10.2018 11:58:04   
kate..
Leo kako bremenosta

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Leoo1)
Непосредна врска до пораките: 1428
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
1.11.2018 14:06:29   
kate..
Skriena kako si ima li nesto.novo  ne procitav nikafe ni pozitiven ni negativen test

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот skriena)
Непосредна врска до пораките: 1429
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
8.11.2018 12:54:28   
kiki83
Здраво Кате, и јас имам замрзнати ембриони и се спремам за трансвер,те молам ако можеш да ми ја објасниш постапката кој ден од циклусот се почнува со терапија.Поздрав

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 1430
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.11.2018 9:45:57   
honey bunny
Zdravo dragi dami. Cestitki na tie koi veke se ostvarivte kako majki I mnogu uspeh na site koi ste vo iscekuvanje. Mojot tret obid zavrsi neuspesno za zal. Mi ostanaa 13 clexane 0,4 so rok do 2021 godina. Ako na nekoja I trebaat neka me iskontaktira bo inbox. Ne sum vo moznost da gi podaram bidejki samo soprugot raboti, megutoa ke se dogovorime za cenata. Ubav vikend na site.

(Одговор на членот kiki83)
Непосредна врска до пораките: 1431
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
31.12.2018 7:01:03   
kapina
Zdr devojki jas se porodiv na 29 noemvri imam kerkicka mihaela posle 13 god borba so neplodnost se isplati golema blagodarnost do Dr trajkovski kaj kogo go pravev IVF I do Dr trajanova koja mi ja pravese prethodno histeroskopijata 

(Одговор на членот honey bunny)
Непосредна врска до пораките: 1432
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
31.12.2018 14:49:43   
kukli4ka24
cestitki kapina za ostvarenata zelba sakam da te prasam kolku plati za ivf i dali toj doktor e dobar za da mi pomogne i.mene da ostanam.bremena jas izguviv bebe no.ostanav bremena po priroden pat ke.mi bide milo ako.mi odgovoris fala odnapred 😊

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1433
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.1.2019 0:52:55   
kapina


ИЗВОРНА ПОРАКА: kukli4ka24

cestitki kapina za ostvarenata zelba sakam da te prasam kolku plati za ivf i dali toj doktor e dobar za da mi pomogne i.mene da ostanam.bremena jas izguviv bebe no.ostanav bremena po priroden pat ke.mi bide milo ako.mi odgovoris fala odnapred 😊
ne  plativ nisto bev preku fzom I da ok e dr I jas gubev bremenosti a samo terapijata si ja kupuvav na privatno po et


(Одговор на членот kukli4ka24)
Непосредна врска до пораките: 1434
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.1.2019 1:38:38   
kukli4ka24
Fala ti mnogu za odgovorot draga. Vaka mojot problem e sto jas na 25.12.2017 rodiv 9 mesecno mrtvo bebe za zal bese zavitkano so papocnata vrvca okolu vratot 😥 i eve 1 godina se obiduvame no nema rezultat presldhodniot mesec koristev i klomifen za stimulacija eve uste 1 den do.menstruacija mnogu sum napnata i voznemirena 

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1435
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
3.1.2019 8:22:33   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Zdr devojki jas se porodiv na 29 noemvri imam kerkicka mihaela posle 13 god borba so neplodnost se isplati golema blagodarnost do Dr trajkovski kaj kogo go pravev IVF I do Dr trajanova koja mi ja pravese prethodno histeroskopijata 


Честитки капина, нека ти е жива и здрава ќерката. Ти навистина водеше макотрпна борба за неа сите овие години. Уживајте и се најубаво!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1436
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
16.1.2019 19:18:25   
pcelka3
Vi cestitam Kapina da e zdrava i ziva kerkickata i da ste gordi na nea ,bas mi e milo od srce pozdrav do vas i do site clenki i se najdobro.

(Одговор на членот kukli4ka24)
Непосредна врска до пораките: 1437
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
20.7.2019 1:50:00   
Soned1
Девојчиња здраво!

Што има ново, има ли уште активни членки на темава?

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 1438
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
27.7.2019 1:15:29   
kapina


ИЗВОРНА ПОРАКА: Soned1

Девојчиња здраво!

Што има ново, има ли уште активни членки на темава?
da ima jas sum tuka uste


(Одговор на членот Soned1)
Непосредна врска до пораките: 1439
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
27.9.2019 9:33:15   
Biba818
Здраво девојки, доколку некој има искуство со ивф со донирани ако може да споделите.
Ме интересира и времетраењето додека се подготвувате од сам почеток до самиот трансфер
Капина, честитки, многу се израдував кога прочитав, само најубави желби Ви посакувам

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1440
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
23.12.2019 12:25:43   
soncece!19
Dali forumov e uste aktiven i dali ima clenki so cekaat posle ET?

(Одговор на членот Biba818)
Непосредна врска до пораките: 1441
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
27.12.2019 14:24:04   
Biba818
izgleda ne e aktiven povekje, mozes da se prefrlis na femina na formuot vestacko oploduvanje
mene ovoj mi bese pozgoden ama ke se naviknes i tamu
srekjno ako si vo postapka pa da ne izraduvas so visoka beta

(Одговор на членот soncece!19)
Непосредна врска до пораките: 1442
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
27.12.2019 15:29:25   
soncece!19
Fala ti mnogu!Mene ovoj forum super mi bese se nadevam i toj na femina e okk!Pozdrav i fala uste ednas za sovetot!

(Одговор на членот Biba818)
Непосредна врска до пораките: 1443
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.1.2020 19:11:57   
kate..
ima nekojnna forumot

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот soncece!19)
Непосредна врска до пораките: 1444
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
23.3.2021 1:13:26   
Anne^
Здраво на сите!

Девојки активна ли е темава?

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 1445
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
23.3.2021 19:09:13   
Biba818
не пишува никој овде со месеци, јас и уште некоја што проверуваме одвреме навремепиши што те интересира па можеби и ќе одговори некој, јас секако ќе те прочитам па ќе одговорам ако знам, поздрав

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 1446
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.4.2021 1:06:37   
Anne^


ИЗВОРНА ПОРАКА: Biba818

не пишува никој овде со месеци, јас и уште некоја што проверуваме одвреме навремепиши што те интересира па можеби и ќе одговори некој, јас секако ќе те прочитам па ќе одговорам ако знам, поздрав


 Мила јас се спремам за ин витро, го добив ваучерот па ме интересира колку од прилика коштаат терапиите после ЕТ..Фала 🙂

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Biba818)
Непосредна врска до пораките: 1447
Страница:   <<   < Претходна страница  54 55 56 57 [58]
Страница: <<   < Претходна страница  54 55 56 57 [58]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali nekogas vaset_o dete pozitivno ve iznenadilo?

Da (75%)

Ne (0%)

Ponekogas (25%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!