|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Големина на стомакот во бременоста
8.3.2010 12:51:17   
mami
Срцко па супер изгледаш user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Големина на стомакот во бременоста
8.3.2010 12:54:14   
Adrijana
user posted image
ova nekade pocetok na osmi ili kraj na sedmi
user posted image
Kraj na osmi, imam i edna bas od taa vecer koga se porodiv, so zdravstvenata kniska vo race , ama ko ke ja najdam ke ja stavamuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Големина на стомакот во бременоста
8.3.2010 12:55:56   
mami
Мечко убава...да и ги покажуваш сликте на Ева после да види кај нанкала 9 месециuser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Големина на стомакот во бременоста
8.3.2010 12:59:32   
Adrijana
Da obavezno ke i gi pokazam, pa mora da znae kade bila, i zasto zadnikot na mama i uste trudenuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Големина на стомакот во бременоста
8.3.2010 13:19:05   
Adrijana
Eve me vo pocetok na sedmiuser posted image

< Поракaта ја уредил Adrijana -- 8.3.2010 13:20:31 >


_____________________________



(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Големина на стомакот во бременоста
8.3.2010 13:27:27   
Adrijana
user posted image

e ova e nekolku saati pred da rodam.( rodiv u 2 i 10 nokta, a slikano e vo 8vecerta)

_____________________________



(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Големина на стомакот во бременоста
10.3.2010 16:34:16   
opasna
Masala soubaj ste jas sum 33 nedela od bremenosta i koga ostanav trudna sakav mnogu da imam gloem stomak ama nisto imam mal stomak ako najdam slika ke stavam da videte ama ako neka e se vo red pozzuser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Големина на стомакот во бременоста
10.3.2010 18:47:05   
***Lide***
jas do 5 mesec nemav mnogu stomak samo nazad vo polovinata se popravav ama sega sum veke vo 9 i stomakot mi e pogolem ama mislam normalno golem user posted image user posted image user posted image ne se zdrbeliv mnogu ama mi se pojavi nekoja strija na butobite user posted image ama ne e bitno amo bebusot da e kako sto treba user posted image

(Одговор на членот opasna)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Големина на стомакот во бременоста
10.3.2010 18:51:42   
lilit
Според мојата најдобра другарка стомакот ми е сега поголем отколку со моето прво дете.И мм вика така.А јас знаете што велам дека сум како внучето на Џери она ако ви текнува едно малечко глувче што многу сака да јаде па лапна портокал.Е јас сум од таа сцена кога го лапна портокалотuser posted image

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Големина на стомакот во бременоста
24.3.2010 14:16:10   
dostickage
mami,andriana top izgledate,bravo za dobrata linija user posted image
Jas da se pofalam deka od pred dve nedeli otprilika pocna da mi se gleda stomakot i mnogu sum srekjna :)

Inace sum 24 nedela,6 mesec i uste bez gajle si se slepam u istite farmerki  normalno so ponizok struk:-)
uste ne sum popravena kje vidime do koga,ama vazno ubavo se cuvstvuvam vakauser posted image

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Големина на стомакот во бременоста
24.3.2010 15:42:19   
Палешка РР
Ајде труднички, чекаме слики, па што е ова, нели е ова форум за бремени жени, ајде сите на сликање user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Големина на стомакот во бременоста
24.3.2010 20:41:02   
topce
ај еве една конкуренција на Цацко user posted image user posted image user posted image , два дена пред породување
http://album.ringeraja.mk/index.php?page=image&ID=6429

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Големина на стомакот во бременоста
24.3.2010 23:38:28   
ananikol
Paleska utre ke go zaangaziram mm da me slika i ke postavam slika pod uslov da me sobri vo kadrotouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Големина на стомакот во бременоста
5.4.2010 13:04:58   
ananikol
 Postaviv slika vo "gola trudnica" user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Големина на стомакот во бременоста
6.4.2010 9:31:25   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: topce

ај еве една конкуренција на Цацко user posted image user posted image user posted image , два дена пред породување
http://album.ringeraja.mk/index.php?page=image&ID=6429


nemas sansi zlatna,jas sum van konkurencijauser posted image user posted image user posted image za naredni milion godini

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Големина на стомакот во бременоста
6.4.2010 9:33:26   
topce
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Големина на стомакот во бременоста
6.4.2010 21:44:38   
srcence_25
4 i pol meseci i stomace sto veke se poznava:) jas i prethodno imav stomak i spagam vo debelkite mamicki no ova novo-formirano stomace definitivno e poinakvo od prethodnoto...eheheheh!

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Големина на стомакот во бременоста
6.4.2010 22:07:45   
Rossana
user posted image



Edna nedela pred da se porodam... Sara se rodi 2600

(Одговор на членот srcence_25)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Големина на стомакот во бременоста
6.4.2010 22:09:10   
baby mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

user posted image



Edna nedela pred da se porodam... Sara se rodi 2600




malo stomace si imala :))))


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Големина на стомакот во бременоста
6.4.2010 22:11:28   
baby mama
user posted image


Eden mesec pred da se porodam :))


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Големина на стомакот во бременоста
6.4.2010 22:23:53   
***Lide***
user posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Големина на стомакот во бременоста
6.4.2010 22:24:41   
***Lide***
ovaa e najpresna fotka user posted image znaci ovde sum vo 39 nedela

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Големина на стомакот во бременоста
25.4.2010 20:02:06   
Martins mom
koga go prasav sefot od koga da pocnam so porodilno otsustvo (bev sedmi mesec togas, toj zbuneto me prasa: "a sto ti trudna si??? Martin se rodi 3600user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Големина на стомакот во бременоста
25.4.2010 20:05:13   
Martins mom
koga go prasav sefot od koga da pocnam so porodilno otsustvo(togas bev sedmi mesec), toj zbuneto me prasa: "a sto ti trudna si????"user posted image user posted image
Martin se rodi 3600user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Големина на стомакот во бременоста
26.4.2010 7:45:23   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

koga go prasav sefot od koga da pocnam so porodilno otsustvo(togas bev sedmi mesec), toj zbuneto me prasa: "a sto ti trudna si????"user posted image user posted image
Martin se rodi 3600user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?