|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Мама во 37. неделаПочната е трката кон целта. Контракции, пукање на водењакот... почеток на породувањето сега не смее да ве изненади. Доенчето е подготвено за живот во нова, поинаква средина. Прашање е само уште колку време ќе чека во сигурната скривнива во матката.

Во овој период може да се појави зголемен вагинален секрет. Болка во грбот, посебно во крстот или меѓу нозетекоја продолжува под срамната коска, што воопшто не е чудно со оглед на тоа колкава дополнителна тежина мора да носите. Погрижете се да ви биде удобно додека лежите. Ставете повеќе перници под грбот, а можете да ставите и помеѓу колениците или под грбот.

Сега е крајно време да ја подготвите првата облека во која, гордо ќе го донесете новороденчето дома. Немате многу избор, памучно боди и шпихозни, пелени и во зависност од годишното време јакна или џемперче. Наједноставно е да ги послушате советите од школото за идни родители или за потребните работи поразговарајте на форумот. (Форум - Што ми треба за новороденче? Кликнете тука)


Прочитајте уште


>>  Плод во 37. недела
>>  Тато во 37. неделаАнкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?