|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Костим за капење за дете. Да или не?

Автор: Редакција Рингераја | 31.7.2013
image

За децата нема ништо поубаво од тоа да се капат голи. Ништо не ги стега и го немаат чувството на студенкање на телото. Зошто тогаш да ги мачиме со костим за капење?

Историја на бебешката количка

Автор: Редакција Рингераја | 24.11.2011
image

Низ вековите луѓето се труделе да си го олеснат носењето на бебето. До идеја за посебно превозно средство за најмалите, дошло сосем случајно кога во 1733 година Англичанецот Вилијам Кент ја направил првата детска количка на светот

image

Пиењето од пластичните шишиња ја зголемува изложеноста на огранизмот на штетни хемикалии.

Помош за опрема на новороденче

Автор: Министерство за труд и социјална политика | 22.6.2011
image

Помошта за опрема за новороденче е еднократна помош на семејството и се обезбедува на првородено дете како паричен надоместок.

Избор на облека и обувки за бебето

Автор: Редакција Рингераја | 11.9.2012
image

Изборот на соодветна облека и обувки за бебето е исто така важен дел од грижата што секојдневно треба да ја вложуваме во него.

СТРАНА 2 ОД 2


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?