|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Андријана Будимир стана мајка!

Автор: Редакција Рингераја | 2.3.2014
image

Легендата на македонскиот женски ракомет, Андријана Будимир, вчера на свет донесе прекрасно машко дете. ЧЕСТИТКИ!

Фото: Бебе од стомакот го фати докторот за прст!

Автор: Редакција Рингераја | 23.2.2014
image

Ова е фотографија која е направена во 1999 година и која е наречена „Рака на надежта„

Бебето на кое никој не му даваше шанса!

Автор: Редакција Рингераја | 21.2.2014
image

После 90 дена интензивна нега, овој мал бирец успеа да се избори за својот живот. Ова бебе е родено само 650 грама во болницата во Чонгконг во Кина

ОЗНАКИ:

Чекала тројка – родила четворка!

Автор: Редакција Рингераја | 19.2.2014
image

42-годишната американка Kimberly Fugate очекувала тројка. Но откако го родила своето трето дете, нејзиното породување се уште не било завршено бидејќи на свет, потполно неочекувано, стигнало уште едно бебе!

Ако бебињата пишуваа на форум...

Автор: Редакција Рингераја | 17.2.2014
image

„Уметничко цртање со кашичка по лицето“, „Носот на мама воопшто не е еластичен. Нормално ли е тоа?“, „Помош! Ми расте коса“... и многу други теми, проверете кои

Бени Шаќири стана татко по втор пат!

Автор: Редакција Рингераја | 5.2.2014
image

Лиса и Бени Шакири добија уште еден син!

Кирил Џајковски стана татко!

Автор: Редакција Рингераја | 31.1.2014
image

Македонскиот музичар и композитор Кирил Џајковски стана татко на син!

Идентична тројка зачната и родена по природен пат!

Автор: Редакција Рингераја | 23.1.2014
image

Тројцата синови на Ејприл Дули од Калифорнија се родени во интервал од 4 минути и заедно тежеле околу 6,6 килограми. Зачнати се природно и сите се чувствуваат добро

Чудни обичаи во светот при раѓање на бебе

Автор: Редакција Рингераја | 9.1.2014
image

Секој ден во светот се раѓаат околу 370.000 бебиња. Во текот на историјата во различните култури се негувани чудни обичаи за раѓањето на детето. Во некои земји овие обичаи се чуваат до ден денес

Близнаци родени во две различни години-2013 и 2014

Автор: Редакција Рингераја | 2.1.2014
image

Оваа мајка имаше специјален крај на старата 2013 година и специјален почеток на Новата 2014 година. Нејзините близначиња се родени во две различни години!

СТРАНА 4 ОД 13


Анкета

iminja
acka p

dali vi se dopaga imeto Pavel

da (65%)

ne (35%)


Број на сите гласови: 54

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!