|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Жалфија и мед за лекување на афти

Автор: www.doktori.mk | 17.6.2014
image

Раничките на слузокожата на усната шуплина (афтите) претставуваат многу чест и непријатен проблем. Тие можат да настанат на различни начини, но најчесто се работи за драстичен пад на имунитетот или изразена авитаминоза. Како да ги лекувате?

Близнаци родени со 24 денови разлика

Автор: Редакција Рингераја | 13.6.2014
image

Линдалва Да Силва (35) во февруари оваа година на свет донесе момче по име Александар. Неговиот брат близнак тогаш не бил доволно развиен, па во стомакот на мама останал уште 24 денови

Бебето долго колку молив ќе си оди дома!

Автор: Редакција Рингераја | 4.6.2014
image

Предвреме роденото бебе Кигу е долго колку молив, а тешко само 500 грама!

Емили од 500 гр: Најмало бебе, најголем борец!

Автор: Редакција Рингераја | 14.5.2014
image

Емили е родена во 24. недела од бременоста, но нејзиното тело со големина на леб од 500 гр. не се предало. Таа веќе 10 недели се бори за опстанок во една болница во Шкотска, а родителите не ја напуштаат ниту за секунда

ФОТО: Бебето кое одби да умре

Автор: Редакција Рингераја | 9.5.2014
image

Приказната за малиот Фин Џонс го обиколи светот и на милиони луѓе им покажа дека чудата се случуваат секаде околу нас

Бебе родено 570 грама, со ОГРОМНА ЖЕЛБА за живот!

Автор: Редакција Рингераја | 12.4.2014
image

Juniper French е родена само 570 грама, во 23 -та гестациска недела. Шансите да почине, или да остане жива со сериозни здравствени проблеми биле огромни. Прочитајте ја нејзината ЧУДЕСНА приказна

image

Бидејќи распрoстанетоста на аутизмот се зголемува, многу луѓе се наоѓаат во разговор со родители на деца со аутизам и не знаат што да кажат. Луѓето се добри и сакаат да ја кажат вистинската работа. Сакаат да охрабрат, да влеат надеж. Но...

image

Вакцините содржат отрови, Вакцините предизвикуваат аутизам,Прават поголема штета од корист, се само некои од насловите кои постојано се вртат по медиумите и предизвикуваат сомнеж кај родителите кои се прашуваат дали да го вакцинираат бебето или не

Дали фармацевтите се продавачи?

Автор: www.doktori.mk | 20.3.2014
image

Познавам многу мои другари што работаат како ПРОДАВАЧИ во аптека“. Зошто напишав ПРОДАВАЧИ со големи букви? Исто така, голем број на познаници, мои другари, мојата поранешна девојка, роднини итн. ги сметаат фармацевтите за ПРОДАВАЧИ. Дали е така?

Каков живот ќе има моето дете со Даунов синдром?

Автор: Редакција Рингераја | 21.3.2014
image

Трудница испраќа писмо до CoorDown (италијанската национална организација за луѓе со Даунов синдром) откако дознава дека нејзиното бебе ќе се роди со Даунов синдром. Главното прашање во писмото е "Каков живот ќе има моето дете?"

СТРАНА 6 ОД 13


Анкета

Градинки
miana

Како сте задоволни од детските градинки во целост?

Добри се (38%)

Катастрофа се (12%)

Солидни се (38%)

Одлични се (12%)

Немам коментар (0%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!