|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

9 природни лекови против грип и настинка

Автор: Редакција Рингераја | 2.12.2014
image

Студеното и непредвидливо време во текот на зимата често е главна причина за настинка. А сезонскиот грип е нешто што многу луѓе не успеваат да го избегнат. Проверете кои се 9-те природни лекови против грип и настинка

Што го предизвикува Дауновиот синдром?

Автор: Редакција Рингераја | 27.11.2014
image

Човечкиот организам се состои од милиони клетки. Во јадрото на секоја една од нив е генетската информација, која се наоѓа во хромозомите и која ги одредува сите наследни карактеристики на поединецот

Витамин вреден злато – витамин Ц

Автор: Редакција Рингераја | 26.11.2014
image

Сигурно многу пати сте слушнале дека витаминот Ц е важен за здравјето на организмот.. Но знаете ли зошто? Која е улогата на витаминот Ц и која е оптималната количина која треба да ја консумирате дневно?

Митови за грипот на кои не треба да веруваме

Автор: Редакција Рингераја | 25.11.2014
image

Наближува сезоната на грипот и настинките. Многу луѓе се навикнати да им веруваат на распространетите митови и стереотипи за грипот, за третманот на симптомите и за начините на зараза. На кои тврдења не треба да веруваме?

Најслатко решение за смирување на кашлица

Автор: Редакција Рингераја | 21.11.2014
image

Уште една причина повеќе за почесто да јадете чоколадо е неодамнешното истражување на Британскиот национален здравствен сервис, кој потврдува дека чоколадото помага во смирување на хронична кашлица

Чај кој го зајакнува имунитетот

Автор: Редакција Рингераја | 1.10.2014
image

Не чекајте да ви се растече носот, да ве заболи грлото или да добиете температура, туку на време послушајте ги советите на лекарите кои препорачуваат билни чаеви за превентива. Лесно се прави делотворен чај од камилица, босилек и жалфија

Чудесно патување од 539 гр. до 1800 гр.

Автор: Редакција Рингераја | 1.8.2014
image

Од мало, кршливо, предвреме родено бебе, во здраво тримесечно бебе со тројно зголемена тежина - погледнете го патувањето на ова бебе во 100 денови

Што кога бебето на летување ќе се разболи?

Автор: Редакција Рингераја | 15.7.2014
image

Која е разликата меѓу прегреаност и фебрилност и како да се однесувате во случај на висока температура или дехидрација додека сте на летување, дознајте во текстот кој следи

Колку е капењето во море, езеро, река безбедно?

Автор: Редакција Рингераја | 1.7.2014
image

Летните денови треба максимално да се искористат за престој покрај вода, било да е во прашање море, езеро, река или базен, заради разладување, пливање и рекреација. Но како да се заштитат децата од потенцијални проблеми?

Жалфија и мед за лекување на афти

Автор: www.doktori.mk | 17.6.2014
image

Раничките на слузокожата на усната шуплина (афтите) претставуваат многу чест и непријатен проблем. Тие можат да настанат на различни начини, но најчесто се работи за драстичен пад на имунитетот или изразена авитаминоза. Како да ги лекувате?

СТРАНА 5 ОД 13


Анкета

tv edukacija
bilbilce

koja detska emisija e podobra za vaset_o dete?

dora (67%)

ivce pivce (11%)

bon - ton (22%)


Број на сите гласови: 64

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!