|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Тато во 34. неделаГолемината на стомакот на идните мамички зборува дека породувањето се приближува со голема брзина. Само без паника, се ќе оди како подмачкано. За време на породувањето само слушајте ги упатите кои ќе ви ги дава бабицата и докторот и никако не смеет да дозволите да ве фати паника. По породувањето или за време на породувањето, зависи како сте се договориле, не заборавајте го фотоапаратот со кој ќе ги овековечите првите моменти од животот на бебето. Уште сега со идната мамичка договорете се кога да сликат. Некои го сликаат бебето во моментот кога ќе се појави неговата главичка, други кога ќе дојде на свет, а трети чекаат прво да се измие бебето. Одлуката е само ваша, но тоа е само една ситница за која мајката и таткото треба да се сложат. Затоа за ова поразговарајте уште сега, бидејќи тогаш во породилната сала ќе немате време да разговарате.


Прочитајте уште


>>  Мама во 34. недела
>>  Плод во 34. неделаАнкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?