|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Девојка роди тројка на 16 години

Редакција Рингераја, 30.10.2020
Да се има тројка на 16-годишна возраст не е она со што повеќето тинејџери треба да се занимаваат. Но, тоа е секојдневна реалност за Натали Сканлан, која е претставена во ТВ-програма за најмладите мајки и татковци во Велика Британија
Клучни зборови:

image
/11


 

Натали, од Сталибриџ, роди три идентични ќерки - Ели, Лили и Меди - во април оваа година. Забременила пред да замине на одмор во Тенерифе со своето 19-годишно момче. Осумнаесет месеци подоцна, Натали зборува за документарниот филм за тоа како и се променил животот.
"Беше шок што имавме едно бебе, а не ми сметаше три. Но, кога потона, решив дека ќе продолжам со тоа", рече таа. Натали имаше три ќерки и сите тие сега живеат во двокреветна куќа на советот.
17-годишното момче, чие семејство помага со пари и грижа за децата, рече: "Јас немам толку слобода како порано и не можам да го правам тоа што сакам да го правам цело време. направете го она што сега сакаат да го направат бебињата.
"Би сакал да најдам работа, но тешко е да се најде некој со вистински часови. Ако тие легнат во 19 часот, а вие се вратите дома во 18 часот, ќе ги гледате само еден час на ден".
Таа додаде: „Не мислам дека има нешто лошо во раѓањето на мало бебе, но треба да сфатите дека ќе го запре вашиот живот, како и животот на сите други околу вас“.
Мама на Натали, Сара, која исто така остана бремена на 16 години, рече дека животот може да биде тежок за Натали кога таа не е расположена да ги храни или да ги смени своите деца.
Сара рече: „Таа има само 17 години, но ја има оваа голема одговорност. Треба да биде млада, слободна и слободна и да ужива во својот живот.
„Валкани пелени, чистење шишиња, правење шишиња, расчистување на болните.“ Не е бајка. Да се ??биде мајка е тешка работа “.

Натали, од Сталибриџ, роди три идентични ќерки - Ели, Лили и Меди - во април оваа година. Забременила пред да замине на одмор во Тенерифе со своето 19-годишно момче. Осумнаесет месеци подоцна, Натали зборува во документарниот филм за тоа како и се променил животот.

"Беше шок што ќе имаме едно бебе, а не ми сметаше што се три. Но, решив дека ќе продолжам со тоа", рече таа.

17-годишното момче, чие семејство помага со пари и грижа за децата, рече: "Јас немам толку слобода како порано и не можам да го правам тоа што сакам да го правам цело време. Сега го правам она што го сакаат бебињата.

"Би сакал да најдам работа, но тешко е да се најде некоја работа со вистински часови. Ако тие легнат во 19 часот, а вие се вратите дома во 18 часот, ќе ги гледате само еден час на ден".

Натали додаде: „Не мислам дека има нешто лошо во раѓањето на мало бебе, но треба да сфатите дека ќе го запре вашиот живот, како и животот на сите други околу вас“.

Мајката на Натали, Сара, која исто така остана бремена на 16 години, рече дека животот може да биде тежок за Натали кога таа не е расположена да ги храни или да им промени пелена на своите деца.

Сара рече: „Таа има само 17 години, но ја има оваа голема одговорност. Треба да биде слободна и да ужива во својот живот.

„Валкани пелени, чистење шишиња, правење шишиња, расчистување на куќата.“ Не е бајка.

Да се ??биде мајка е тешка работа “.

5 оброци кои трудниците треба да ги консум...
Многу од жените мислат дека кога ќе бидат бремени можат да јадат се што ќе посакаат. После сe, јадете за двајца, така? З...
3
Тежината на трудницата по неколку недели о...
Колку е препорачливо да се здебелите во бременоста и зошто килограмите така нагло се зголемуваат?
3
Надминете го стравот од породување
А болката...болката ќе дојде и ќе помине, а Вие ќе донесете на свет мало и единствено чудо на природата. И така ќе започ...
3
Дали бебињата во стомакот сонуваат?
Во текот на последната фаза од бременоста, бебињата поминуваат околу 90% од времето спиејќи, а додека спијат, ништо не м...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Detsko katche
AnMari

Dali igrachkite napraveni od plastika se bezbedni za decata?

Da (50%)

Ne (33%)


Број на сите гласови: 6

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!