|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Која е разликата помеѓу 3D и 4D?

Автор: Редакција Рингераја | 29.9.2021
image

Со три димензиoналниот ултразвук, можете да ги видите лицето, кожата, полот и обликот на цртите на лицето на бебето. Што можете да видите со четири димензионалниот ултразвук?

image

Иако бременоста е исполнета со радости и убавина, таа е исполнета и со некои нови, па дури и непријатни ситуации.Еден пример е големата количина на исцедок што многу бремени жени го доживуваат доста често

Дали ултразвукот може да му наштети на бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 12.10.2022
image

Трудниците често се прашуваат дали ултразвукот има некакво штетно влијание на бебето во стомакот. Лекарите ги тешат дека нема никаква причина за загриженост

Како се изведува амниоцентеза?

Автор: Редакција Рингераја | 15.3.2023
image

Пренаталната дијагностика е збир од дијагностички процедури кои овозможуваат да се постави дијагноза на аномалии пред раѓањето - во раните фази на бременоста, што дава можност за навремен прекин со најмал ризик за жената

Што се` открива ултразвукот во бременоста?

Автор: Редакција Рингераја | 21.7.2014
image

Како дијагностичка техника ултразвукот е во секојдневна употреба околу 25 години, а неговата безбедност е одамна докажана. Последната препорака на Европското здружение за пренатална медицина, подразбира најмалку 3 ултразвучни прегледи во бременоста

Пет заблуди за ултразвучниот преглед

Автор: Редакција Рингераја | 19.5.2014
image

Иако за идните родители ултразвучниот преглед е е силна емотивна средба со нероденото бебе , многу од нив се загрижени дали ултразвукот ќе нанесе некакви штети врз фетусот

Носам момче или девојче?

Автор: Редакција Рингераја | 26.5.2021
image

Ви ги претставуваме шесте основни работи кои мора да ги знаете за ултразвукот

Фудбалер или балерина?

Автор: Редакција Рингераја | 15.7.2010
image

Вашата најдобра пријателка, која неодамна се породи, вели дека синот удирал во стомакот како за Светско Првенство! Зошто тогаш вашето бебенце едвај мрда во утробата? Можеби не се развива правилно? Или има друга причина?

Тродимензионално ехо

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Три димензионалите прегледи се користат и при откривање на неплодност.

ОЗНАКИ:

4Д ултразвук - близнаци

Автор: Youtube | 6.5.2010
image

Снимка на близнаци од 4Д ултразвук.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?