|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Видео: Како расте бебето од недела во недела?

Редакција Рингераја, 29.9.2020
Честитки, бремена сте! Потребни се 40 недели за вашето бебе да порасне од мало семе до голема лубеница. Проверете ја големината на вашето бебе за секоја недела од вашата бременост
Клучни зборови:

/11


 

Недела 2: Вашето бебе започнува како мало семе.
Недела 5: Вашето бебе изгледа малку како полноглавче.
Недела 8: Вашето бебе почнува да клоца!
Недела 13: Вашето бебе развива гласни жици.
Недела 17: Можеби ќе почувствувате како бебето ика како.
Недела 22: Вашето бебе може да ја вкуси храната што ја јадете.
Недела 27: Вашето бебе го знае вашиот глас.
Недела 30: Сите пет сетила сега се целосно развиени.
Недела 34: Вашето бебе може да ја сврти главата.
Недела 38: Мозокот на вашето бебе учи да голта.
Недела 41: Бебето остана без простор во вашата матка.

Недела 2: Вашето бебе започнува како мало семе.

Недела 5: Вашето бебе изгледа како мало полноглавче.

Недела 8: Вашето бебе почнува да клоца, но вие тоа не го чувствувате!

Недела 13: Вашето бебе развива гласни жици.

Недела 17: Можеби ќе почувствувате како бебето ика.

Недела 22: Вашето бебе може да ја вкуси храната што ја јадете.

Недела 27: Вашето бебе го знае вашиот глас.

Недела 30: Сите пет сетила сега се целосно развиени.

Недела 34: Вашето бебе може да ја сврти главата.

Недела 38: Мозокот на вашето бебе учи да голта.

Недела 41: Бебето остана без простор во вашата матка и мора да излезе надвор.

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Тежината на трудницата по неколку недели о...
Колку е препорачливо да се здебелите во бременоста и зошто килограмите така нагло се зголемуваат?
24
Труднички маки на духовит начин
Лин Северинсен, мајка на две деца од Берген, се прослави со серија комични илустрации кои ги прикажуваат сите искушенија...
24
Тестови за бременост
Дали сум бремена? Кога да направам тест за бременост? Кој тест за бременост е најточен?
14
Најчести симптоми на бременоста
Некои жени едноставно “знаат” дека се бремени од самиот почеток на зачнување на детето. Меѓутоа на други им се потребни ...
13
Анкета

Одмор.
пеперутка16

На колку месеци би го однеле вашето бебе на море?