|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Блог: И јас бев статистички 1 во 4

Марина Кљајиќ Петковски, 17.2.2021
Денес сум мајка на три дечиња. Среќна мајка, горда мајка, богата мајка. Еднаш бев девојка со сон и копнеж да биде мајка во иднина. А пред тој сон да се оствари, бев таа, статистички една во четири

image
/11


 

Сакам да и порачам на жената која се соочува со истата траума - не си сама!

И не е твоја вина.

И не те избегнуваат, само не знаат што да ти речат.

И не замерувај и на другарката, која е тазе мајка, што ги преплавува социјалните мрежи со фотографии на нејзиното бебе.

Не замерувај им на познаниците кои не знаат што ти се случило кога ќе те прашаат "кога бебе, ајде што чекате".

Не е лесно, знам.

Боли, знам.

Дај си време.

Исплачи се.

Викај, скокај, истерај го гневот.

Одмори се.

И потоа, исправи се и гледај напред.

Животот продолжува и носи нови предизвици но и нови радости.

Ќе биде добро! Ветувам!

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Шест супер моќи на трудниците!
Погледнете ги шесте фантастични моќи кои ги имаат трудниците
5
Видео: Што е огнен прстен при вагинално по...
За време на вагиналното породување, некои жени доживуваат горење или пецкање во перинеумот, областа во форма на дијамант...
4
Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
3
Бледа линија на тестот за бременост
Користењето на домашен тест за бременост е многу едноставно. Две линии значат дека сте бремена, една дека не сте. Но што...
3
Анкета

Каде на одмор?
penelopa1. Во Македонија- наши летувалишта (21%)

2. Во Грција (15%)

3. Во Хрватска. (13%)

3. Во Турција (22%)

4. Никаде (13%)

5. На друго место (16%)


Број на сите гласови: 118

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!