|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Не знам како ќе го пребродам ова...

Редакција Рингераја, 6.10.2016
Тажна приказна на мајка која го изгубила своето бебенце...
Клучни зборови:

image
/11


 

Скршена од болка и тага по детето што по три спонтани абортуси успеав да го родам.

На 20 август се роди мојата душа, така го нареков, по долга и тешка бременост. Се беше супер за два дена излеговме од болница си цицаше, беше на некој начин прекрасно и мирно бебе. Се до тој проклет ден на 7септември. Од сабајлето беше супер цицаше во 14:30 и си заспа, се разбуди за два часа и одбиваше да цица мислев не е гладно и почна да плаче мислев го боли стомачето, ќе заспиеше и пак се будеше и одбиваше да цица. Одеднаш почна да му паѓа температурата брзо го однесовме со маж ми на лекар ни кажаа дека е критично. Не можев да поверувам што слушам од ништо и од никаде. Не пратија со брза помош за Скопје на интензивна нега. Таму три пати го повраќаа во живот. Го приклучија на апарати и не пуштија да го видиме. Срцето ке ми пукнеше кога го видов такво. Рекоа дека не се знае дали ќе преживее. Стоевме со мажот и се молевме да ни преживее детето. Утредента ни кажаа дека има тешка инфекција сепса и не се знае дали ќе преживее. Докторите се бореа максимално а тој беше еден мал борец, така го викаа моето бебе. Самите доктори се чудеа како може толку да го совлада таа инфекција за само неколку часа без претходно никакви проблеми. Сепак мојата душа не успеа да се избори. На 18-ти утрото ми се јавија да ми кажат дека мојата душа починала. Тогаш умре и дел од мене, скршена сум не успеав ни да му се израдувам а Господ ми го зема моето ангелче.

Не знам како ке го пребродам ова...


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Чувствувате студ за време на бременоста-да...
Дали чувството на студ за време на бременоста е нешто за што треба да се грижите?
3
Мојата приказна
Анастазија Терзијева ја раскажува својата приказна за практикување на јогата во бременоста, за подарокот кој си го подар...
3
Прашавме доктор:Болки во грбот во бременоста
Рингераја постојано и будно ги следи Вашите проблеми од сите области. Со цел да Ви помогнеме воспоставивме соработка со ...
3
Бременост 16-та недела
Која е таа пеперутка која ми лета во стомакот?
3
Анкета

IMINJA
JanaMarija

Koe ime vi e poubavo

Petar (51%)

Mihail (49%)


Број на сите гласови: 279

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!