|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Твори - Читај - Биди хуман - Проект на Софија Петковска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 16.4.2024
image

ТВОРИ – ЧИТАЈ – БИДИ ХУМАН е проект кој под водство на Софија Петковска опстојува веќе четири години. Оваа година, на досегашните “Снежни стихови”, “Шепотот на љубовта” и “Песочен часовник” го додаде и насловот ”Херој"

Нов проект на Марија Костадиновска

Автор: Редакција Рингераја | 17.10.2023
image

Задоволство ни е што имаме можност да бидеме меѓу првите медиуми на кои Марија им навести за новиот проект кој "се крчка". Прочитајте во продолжение за што станува збор

Разговор со Елена Бошбож

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 7.10.2023
image

„Сонцето под земја, кралството над него“, Книга 1 - „Неродениот и човекот кој не умре“ , е првата книга од серијалот на младата талентирана авторка Елена.Елена ја прифати нашата покана за интервју , а што разговаравме, прочитајте во продолжение

На кафе кај Теа My gluten free corner

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 21.4.2023
image

Целијакија или глутен сензитивна ентеропатија е трајна неподносливост на глутенот, белковина од пченицата, јачменот и ‘ржот. Единствен можен лек е строга безглутенска диета.Во спротивно, последиците се бројни

На кафе кај Maggietheveggie

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 21.4.2023
image

Во морето од креативни и интресни Инстаграм профили, нашето внимание го привлече инспиративниот профил на Маги Михајловска. Таа го води веган блогот Maggietheveggie каде има навистина корисни совети и превкусни рецепти

На кафе кај нутриционистот Маја Велковска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 13.12.2022
image

Со големо задоволство ви го пренесуваме разговорот со Маја Велковска, дипломиран нутриционист. Маја е креатока на блогот The healthier you каде нејзината практика ја споделува со своите следбеници низ бројни корисни и информативни постови

На кафе кај Христина, креатор на прирачник Направи сам

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 10.12.2022
image

Покрај што секојдневно на својот блог споделува креативни идеи за учење и развој на децата преку игра, од неодамна објави преубав прирачник за "Направи сам развојни играчки"

На кафе кај Христина, креатор на блогот Вкусно без месо

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 21.11.2022
image

Еден Инстаграм профил го привлече нашето внимание. Низ него е раскажана приказната за неговата креаторка Христина Митреска, жената која го победила ракот на дојка. Автор е на Е-книга ”Смути - канцер 1 - 0"

Интервју: Марија Чапе - психолог и ЕФТ практичар

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 19.11.2022
image

Со големо задоволство ви го пренесуваме разговорот со Марија Чапе,психолог и прв сертифициран ЕФТ практичар во Македонија

Нова хуманитарна акција на Софија Петковска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 17.11.2022
image

Хуманитарна работа на поетесата Софија Петковска продолжува. Со големо задоволство ви ја претставуваме третата хуманитарна антологија „Песочен часовник"

СТРАНА 1 ОД 7


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?