|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Facebook за 7 дена престанува да постои!

Автор: Редакција Рингераја | 21.10.2021
image

Основачот и мнозинскиот сопственик на моќната американска компанија Фејсбук, потврди дека за една недела ќе објави сe за крајот на социјалната мрежа што ја знаеме денес

Филмот Тома руши рекорди на гледаност и во Македонија!

Автор: Редакција Рингераја | 19.10.2021
image

Никој, дури ни режисерот Зоран Лисинац не очекувал дека биографскиот филм за боемот и фолкер Тома Здравковиќ ќе го гледаат повеќе од 500.000 луѓе за еден ден и тоа нелегално на социјалните мрежи, дека сцената со Лилјана, го расплака Драган Бјелогрлиќ

Утринскиот секс го подобрува имунитетот?

Автор: Редакција Рингераја | 15.10.2021
image

АКО не знаете како да го започнете денот со добро расположение, одговорот е едноставен: препуштете се на игри во кревет. Според истражувањата, луѓето кои водат љубов веднаш штом се разбудат се поздрави и посреќни, а доброто расположение е гарантирано

На кафе кај @bibliophiles

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 4.10.2021
image

“Најдоброто кино во светот е мозокот, а тоа ќе го сфатите кога ќе читате добра книга.” – Ридли Скот

На кафе со Слободанка Кузманова

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 21.9.2021
image

Слободанка Кузманова од Неготино, 24 годишна студентка по психологија на Меѓународен Славјански Универзитет Гаврило Романович Державин. Со пишаниот збор е во љубов уште од основно, а деновиве од печат излезе нејзината прва книга

Разговор со Кате @lilys.daughter.kitchen

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 20.9.2021
image

Мајка е на три деца (13,10,2), сопруга, а преку нејзиниот инстаграм профил секојдневно ни дава пристап до своето секојдневие и особено до нејзиното омилено катче каде се раѓаат сите вкусни рецепти - @lilys.daughter.kitchen

Северина искрено за борбата за старателство

Автор: Редакција Рингераја | 18.9.2021
image

Пејачката Северина Вучковиќ проговори за нејзината борба за старателство над синот Александар Поповиќ. Таа детално опиша сe и ги наведе главните виновници за нејзината долгогодишна агонија, на новинарката Јелена Јиндра на порталот Х-Алтер

Млада девојка води успешен бизнис со рачни изработки

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 16.9.2021
image

Пандемијата отвори големи можности за онлајн бизнис. Многумина си ја пробаа среќата и создадоа успешна кариера. Така е и со крушевчанката Теодора

5 методи за слабеење кои не функционираат

Автор: Редакција Рингераја | 15.9.2021
image

Тешка е борбата против тежината. Кога успехот е тежок, нормално е да сакате да испробате различни методи за слабеење, само за да го постигнете телото од соништата

Зошто сексот по породување боли?

Автор: Редакција Рингераја | 3.9.2021
image

Иако звучи смешно, всушност е прилично вистина. Многу мајки се чувствуваат непријатно шест месеци по породувањето за време на врската со партнерот

СТРАНА 1 ОД 45


Анкета

готвење!
детенце

Сакате да готвите за вас и за најмилите?

Да,секогаш. (62%)

Само кога имам време. (25%)

Поретко,преферирам друг да ми готви. (12%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!