|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Како ја изгубив љубовта на својот живот?!

Автор: Анонимен автор | 30.3.2021
image

Бевме млади, уште деца, гледано од денешен аспект.Се сретнавме сосем случајно, како што и започна нашата љубов, нашата врска која го донесе денот кога тој ми понуди прстен...Прстен чија тежина никогаш не ја почувствува мојата рака...

Скриени писма: Има мајки и ма(ј)ки

Автор: Анонимен автор | 2.3.2021
image

Велат дека има мајки кои не ги сакаат своите деца. Еххх, како може така, како може мајка да не сака?

Благословена бев, додека беше покрај мене...

Автор: Анонимен автор | 9.10.2017
image

За сите соништа кои направи да се остварат, За сета љубов која ја најдов во тебе, Ќе ти бидам вечно благодарна драг мој

Ти си ми...

Автор: Анонимен автор | 28.9.2017
image

Од длабочината на душата

image

Вечната љубов кон едно битие е измислица на фрустрирани и грди баби. Баби кои едвај нашле само еден кој ги сакал. Вечната љубов кон едно битие е лажлива конструкција на болно љубоморни умови. Стапица во која паѓаат неупатените...

Скриени писма: Вечен негативец

Автор: Анонимен автор | 23.1.2015
image

И да... Водиме битки, а можеби и војна. Понекогаш, замисли тоа и ме смее, понекогаш ме прави болно задоволна, но најчесто ме плаши и ме прави ранлива

Скриени писма: ТОЈ вистинскиот

Автор: Анонимен автор | 23.1.2015
image

Емоционална празнина која ми ја гризеше душава...Чувство на немоќ, изгубеност, страв..страв од љубов. Си викав...помина. Помина како ветар. Дуваше јако и отиде. Останав да стојам беспомошно не знаејќи дали ќе дувне повторно...

Скриени писма: Македонски “ШВАЛЕРИШТА”

Автор: Анонимен автор | 23.1.2015
image

Од моето скромно искуство, швалериштава обично потекнуваат од редовите на “пријателите” на вашиот сопруг, шефовите и директорите на работа, колегите, таксистите и случајните сопатници во воз или автобус...

Скриени писма: Кога огледалата ќе се скршат...

Автор: Анонимен автор | 21.1.2015
image

Скршив огледало, пред точно седум години. Најубавото што го имав, со распрснав на најситни парчиња. Сакав да ја скршам љубовта која ми го обзеде телото и умот, љубовта која ми донесе безброј страдања...

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал. За кого навивате на ЕП 2024?
пеперутка16

За кого навивате на ЕП 2024?