|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Пролетта редовно ја дочекуваме со планови, меѓу другото, за генерално чистење на домот со кое дефинитивно ќе и кажеме збогум на оваа зима, а топло добредојде на убавото, потопло време кое секојпат ни го крева расположението

Facebook за 7 дена престанува да постои!

Автор: Редакција Рингераја | 21.10.2021
image

Основачот и мнозинскиот сопственик на моќната американска компанија Фејсбук, потврди дека за една недела ќе објави сe за крајот на социјалната мрежа што ја знаеме денес

Филмот Тома руши рекорди на гледаност и во Македонија!

Автор: Редакција Рингераја | 19.10.2021
image

Никој, дури ни режисерот Зоран Лисинац не очекувал дека биографскиот филм за боемот и фолкер Тома Здравковиќ ќе го гледаат повеќе од 500.000 луѓе за еден ден и тоа нелегално на социјалните мрежи, дека сцената со Лилјана, го расплака Драган Бјелогрлиќ

Северина искрено за борбата за старателство

Автор: Редакција Рингераја | 18.9.2021
image

Пејачката Северина Вучковиќ проговори за нејзината борба за старателство над синот Александар Поповиќ. Таа детално опиша сe и ги наведе главните виновници за нејзината долгогодишна агонија, на новинарката Јелена Јиндра на порталот Х-Алтер

Фото: Божиќ во домовите на славните

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 26.12.2020
image

Вчера католиците го прославија Божиќ. Ви пренесуваме дел од празничната атмосвера од Бакингамската палата до домовите на познатите личности кои споделија дел од истата на своите инстаграм профили

Билјана Мартиновска автор на "Куќата со жолта фасада"

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 22.12.2020
image

"Куќата со жолта фасада" е книгата која ја понесе титулата - Книга која ја одбележа 2-та половина на годината. За книга објавена во месец август, овој успех е навистина огромен.За книгите, творењето, мајчинството, разговараме со Билјана Мартиновска

Интервју: Наде Стојилковиќ, автор на Книга на годината

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 14.12.2020
image

На мое огромно задоволство, денес сум на кафе-муабет со Наде Стојилковиќ, авторката на “Ќерката на дрвосечачот“ која е отпечатена во 3000 примероци и “Тајната на Алексови“ која ја понесе титулата Книга на годината и отпечатена во 2400 примероци

image

Александра Илиевска, на сите нам добро познато ТВ лице, најмногу препознатлива по белото перче во косата, широката насмевка, убавиот глас и шоуто Брза кујна. Зошто Александра оваа 6-та сезона ја нема во Брза кујна? БРЕМЕНА Е! Денес разговараме со неа

Снеже Велков-мајчинството вреди секоја секунда!

Автор: Редакција Рингераја | 7.12.2020
image

Симпатичното лице на Снеже ни стануваше се повеќе познато преку "Ред хот", "Бекстејџ", "Икс Фактор", "Големиот брат", "Вип на еден ден".И во време на пандемија и приморана пауза на последниот проект на тв екраните, Снеже е достапна за својата публика

Елена Ристеска: Планирам да посвојам дете

Автор: Редакција Рингераја | 27.9.2020
image

Елена Ристеска искрена: Ако не најдам партнер, планирам да си посвојам детенце

СТРАНА 1 ОД 25


Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?