|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Највисоко ниво на хигиена за вашето семејство и дом

Represent Communications, 22.3.2024
Пролетта редовно ја дочекуваме со планови, меѓу другото, за генерално чистење на домот со кое дефинитивно ќе и кажеме збогум на оваа зима, а топло добредојде на убавото, потопло време кое секојпат ни го крева расположението

image
/11


Дури и за пролетните „генералки“ ова важи, дека со повеќе ентузијазам ќе се посветиме на оваа активност која никому не е омилена. И ако на ова ја додадете можноста да имате уреди со феноменални карактеристики кои беспрекорно си ја завршуваат работата, ако добро и плански се организирате, тогаш навистина можете да сметате дека чистењето може да биде лесно „како песна“. Токму поради ова, во продолжение ви претставуваме неколку чекори кои ќе го олеснат целиот процес.

Добрата организација е клучот за успехот

За да оваа активност ја завршите брзо, а ефикасно, важно е да се направи план и стратегија. Не создавајте притисок врз себе и организирајте го времето на начин кој најмногу ви одговара. Не се присилувајте и не трошете ја целата своја енергија во еден ден за да го средите домот и да завршите со сè токму сега. Направете дневен распоред и ограничете го бројот на соби кои детално ќе ги исчистите во текот на денот. Ваквиот план ќе го олесни чистењето и ќе го промени начинот на кој гледате на средувањето, а вие ќе бидете посреќни и поисполнети бидејќи сте ги завршиле задачите што сте ги планирале за денес.

 

samsung

 

Подгответе го „теренот“ за работа

Пред да започнете со „големото чистење“, многу е важна подготовката, за да можете брзо и ефикасно да ја завршите работата. Започнете со отстранување на ситниците и деталите од масите, полиците кои ќе ви пречат при бришење прашина. Исто така, кога станува збор за усисување со правосмукалка, сè што е потребно за вашата правосмукалка е слободна површина за движење. Затоа, олеснете си и отстранете ги од подовите сите предмети како саксии, украсни детали или било што друго што го краси вашиот дом.

Заменете ги старите уреди со нови

 

samsung1

 

И како последен,и еднакво важен е советот да ги замените старите уреди со оние кои можат да се пофалат со нова, модерна технологија и кои секако одговараат на модерното време и начин на живот. Иако порано сосема солидно ја „завршуваше работата“, сепак старата правосмукалка дефинитивно не може да ја извлече количината на штетни честички и прашина од теписите и подот, како што можат новите уреди. Една таква е  стик правосмукалката Samsung Bespoke Jet AI, која ќе ви стане најдобар пријател дома. Покрај тоа што ја апсорбира целата нечистотија на која наидува, овој уред задржува 99,999% ситна прашина благодарение на филтрацијата на воздухот со повеќе циклони. Samsung Bespoke Jet AI го носи најмоќниот Samsung вакум мотор до сега бидејќи има вграден Hexajet Motor 2.0 со моќност на вшмукување до 280 W и максимална моќност на моторот од 730 W. Неговата батерија од 4500 mAh има 80% поголем капацитет од претходната модел, оптимизиран да држи 70% од неговите перформанси до 500 циклуси и обезбедува 100 минути работа. Новитетот на Bespoke Jet AI е режимот на работа со вештачка интелигенција, напојуван од единицата за обработка на Samsung AI Optimum Tech, што му обезбедува на корисникот ефикасно чистење со правосмукалка и чистење на секоја просторија. Неговиот режим на работа со вештачка интелигенција овозможува анализа и одредување на типот на подот со цел да се оптимизира процесот на вшмукување, но и да се обезбеди максимална ефикасност на батеријата. Благодарение на режимот за вештачка интелигенција, правосмукалката Bespoke Jet AI сега нуди SmartThings и Smart Wi-Fi конекција што им дава на корисниците можност лесно да ги приспособат поставките и функциите на нивниот уред, а има и опција за паметна самодијагностика за одржување на врвот. изведба.

 

samsung3

 

Ново ниво на чистење и хигиена

Наменет кон создавање хигиенски чиста околина, новата Samsung Bespoke Jet AI доаѓа со надграден држач за чиста станица „Сè-во-едно“ (All-in-One) што користи технологија Air Pulse за автоматско празнење на резервоарот за прав. Овој држач користи и технологија Air Spin Edge која го врти Spinning Cyclone со брзина на сечилото до 1000 вртежи во минута за да го отстрани целиот отпад, вклучувајќи ги и сите преостанати честички што може да се заглават во резервоарот. Правосмукалката Bespoke Jet AI содржи и фантастични додатоци кои несомнено ќе се погрижат да ги оправдаат вашите очекувања за оваа совршена правосмукалка. Покрај главната четка Active Dual и тенка LED четка +, имате на располагање додаток  за миленици кој е наменет за секој дом во кој живее и миленик, прскачки ротирачки чистач, како и дополнителни алатки како флекс алатката, комбинирана алатка и продолжителна алатка за тесни отвори.  

 

samsung3

 

Искористете ја промотивната понуда и можноста да добиете продолжена гаранција од 3 години за вашата нова правосмукалка, која несомнено ја претставува најновата технологија на апаратите за чистење на домот со која одржувањето на хигиената ќе ви биде полесно и поубаво од билo кога до сега.

Повеќе информации за стик правосмукалката Bespoke Jet AI  прочитајте на следниов ЛИНК

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Направете најубави Велигденски украси!
Идеи за брза Велигденска декорација
5
Во шопинг по совршена венчаница
Што треба да имате на ум…( 6 совети за купување венчаница)
3
Причина за смртта на Витни Хјустон
На членовите од семејството им е соопштено: Витни не се удави во кадата, туку почина од што измешала неколку видови на а...
3
Откриена фамозната Г-точка
Доктор тврди дека успеал да ја лоцира славната Г-точка, а причината зошто тоа било тешко лежи во нејзината големина која...
3
Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?