|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Facebook за 7 дена престанува да постои!

Автор: Редакција Рингераја | 21.10.2021
image

Основачот и мнозинскиот сопственик на моќната американска компанија Фејсбук, потврди дека за една недела ќе објави сe за крајот на социјалната мрежа што ја знаеме денес

ЖИВЕЈ СО СТИЛ

Facebook ги сака Вашите лица заради реклама!

Автор: Редакција Рингераја | 14.8.2012
image

Замислете да влезете во кафетерија и барменот на Ви каже: “Сакате ли двојно поевтин Johnny Walker?” Вие се мислите “Како по ѓаволите знае што пијам?” А барменот Ви одговара дека видел на Вашиот профил на Facebook

image

Една мала, прелиминарна студија открива дека социјалните мрежи и форуми може да бидат нов начин за тукушто породените мајки да добијат поддршка, која им е најмногу потребна во периодот на транзиција од девојка во мајка. Ви звучи познато?

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Колку е Facebook значаен во нашите животи?

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 13.3.2012
image

Видување на уредникот

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Зошто бришeме пријатели на Facebook

Автор: Редакција Рингераја | 3.2.2012
image

Жените најчесто ги бришат оние пријатели од листата кои им оставиле навредлив коментар, а мажите најмногу ги иритираат пријателите кои ги затрупуваат со покани за разни игри, покажа истражувањето

image

Во последно време на Facebook кружат пораки и фотографии за тешко болни и повредени деца, на кои им треба скапа медицинска помош. Под услов да ја поставите содржината на својот ѕид, Facebook нaводно плаќал 3 центи, што се покажа како голема измама!

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

путер или маргарин?
Iv14

Што им давате на своите деца? Што сметате дека е подобро?

путер (75%)

маргарин (25%)


Број на сите гласови: 252

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!