|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Зошто бришeме пријатели на Facebook

Редакција Рингераја, 3.2.2012
Жените најчесто ги бришат оние пријатели од листата кои им оставиле навредлив коментар, а мажите најмногу ги иритираат пријателите кои ги затрупуваат со покани за разни игри, покажа истражувањето

image
/11


 

Истражувањето кое го спроведе компанијата "NM Incite", со кое се опфатени повеќе од 2,000 корисници на социјалната мрежа на Фејсбук, покажа дека жените најчесто би прекинале виртуелно пријателство со оние кои им оставаат непримерни коментари, било под фотографиите, или на ѕидот.

За мажите најголема грешка е ако им стигнуваат покани за игри и апликации и најчесто заради тоа отстрануваат некого од листата на пријатели.

Студијата покажала дека мажите најчесто го користат Facebook за пронаоѓање работа и запознавање на девојки, а жените за да останат во контакт со пријателите и семејството.

Познавањето на некој во вистинскиот живот е причина заради која жените би прифатиле понуда за пријателство, а околу 60% од мажите склопуваат пријателство со пријателите на своите сопруги.

 

Жените и Facebook

82% прифаќаат пријателство само со личности кои навистина ги познаваат

41% ќе ги избришат пријателите кои не ги познаваат доволно

54% ќе избришат пријател заради навредлив коментар

 

Мажите и Facebook

8% склопуваат пријателство во зависност од изгледот на жената

4% додаваат пријатели заради поголем број на пријателства

39% бришат пријатели заради покани за игри и апликации

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Машини за перење кои штедат вода, струја и...
Вештачката интелигенција допре до домашните апарати и ги направи партнери во секојдневното одржување на домот. Со интели...
4
Твори - Читај - Биди хуман - Проект на Соф...
ТВОРИ – ЧИТАЈ – БИДИ ХУМАН е проект кој под водство на Софија Петковска опстојува веќе четири години. Оваа година, на ...
4
Како жената правилно да се грижи за својат...
Ние не се сомневаме дека вие сте жена која редовно ја одржува интимната хигиена. Во прилог се неколку постапки кои треба...
3
Дренвин - Извонреден природен помошник про...
За Дренвин, имаме неколку анонимни изјави од луѓе кои го користеле производот и забележале значителни подобрувања во нив...
3
Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?