|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Разговор со креаторот на Кутија со приказни на Антолог

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 25.5.2021
image

Разговараме со Јована Матевска Атанасова, креатор на рубриката „Кутија со приказни " на Антолог

На кафе кај Ивана Стојановска Милеска, Мис на МК 2004

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 6.4.2021
image

Ивана Стојановска Милеска е жената која во 2004 година се закити со титулата Мис на Македонија. По професија дипломиран социолог, вработена во ОУ како социолог-стручен соработник, за што изјавува дека работата со деца ја исполнува и e мајка на Лена

На кафе кај Машнички за деца...

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 2.4.2021
image

Успешните бизнис жени се секогаш наша инспирација. Една таква жена, денес ни гостува во рубрика На кафе со...

Интервју со авторката Ивана Јанева

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 31.3.2021
image

Непоправлив емпат - така се опишува себе си Ивана Јанева, авторката на книгата "Зборовите на безгласната девојка", денешната гостинка

На кафе кај Елена "По мој вкус"

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 24.3.2021
image

Старата латинска изрека вели - „за вкусовите, не се дискутира", а кога станува збор за овој Инстаграм профил, нема место за дискусија - сите сме едногласни дека е профил баш „По мој вкус"

На кафе кај Емилија Златкова Анастасова

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 22.3.2021
image

Една од позитивните страни на целата оваа состојба, е што изолацијата влијае инспиративно на нашите автори, па се почесто имаме нови, прекрасни книги

На кафе кај @cook_with_christina

Автор: Редакција Рингераја | 11.3.2021
image

Доколку сте во потрага по инспирација за во кујна и барате некој интересен рецепт, инстаграм профилот на Кристина ќе ви биде од голема помош. @cook_with_christina е името на нејзиниот инстаграм блог за храна кој дефинитивно вреди да го заследите

На кафе кај авторката Мирјана Проданова

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 3.3.2021
image

Книгата „Сопругата на детективот ", во издание на Сакам Книги е првенче на авторката Мирјана Проданова. Книга за која до право се вели - светска а наша.Обработува една деликатна и за жал многу застапена тема - семејно насилство

Ѕирнете во кујната на @my_little_kitchen_stories

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 21.2.2021
image

Често на нашиот сајт може да ги сретнете рецептите кои со нашите читатели несебично ги споделува @my_little_kitchen_stories.Претпоставуваме дека сте љубопитни кој се "крие" позади профилот, па затоа ќе ви откриеме

На кафе со Весна Коцевска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 15.2.2021
image

Доколку сте дел од светот на инстаграм, сигурно сте го забележале креативниот профил @whisper.ves, кој изобилува со фотографии кои ги претставуваат убавините на познатите и помалку познати дестинации низ Македонија и светот

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

izbor na ime
srekna trudnica

koe od slednive iminja najmnogu vi se dopaga???

luka (40%)

stefan (31%)

marko (29%)


Број на сите гласови: 184

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!