|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Разговараме со нутриционист Ирина Георгиева

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 2.3.2022
image

Дебелината е еден од почестите проблеми со кои се соочуваме. Таа сама по себе е непријатна, а не ретко повлекува сериозни последици како врз физичкото така и врз менталното здравје

Интервју со Марија Костадиновска,автор на книги за деца

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 25.2.2022
image

Марија Костадиновска е дипломиран филолог, професионален едриличар, а меѓу читателите е позната по тоа што е авторка на две книгати за деца - „Вистинска приказна за двете соседни кралства“ и „Волшебните прегратки"

На кафе кај младата авторка Ева Ристевска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 17.2.2022
image

На прв поглед - повлечена и срамежлива девојка, која сака да води долги и длабоки разговори. Како автор, се обидува преку нејзините зборови да покаже дека и добрите и лошите чувства се дел од нашиот живот

На кафе кај Милена Лунеска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 19.12.2021
image

Милена за себе вели дека е пред се мајка, сопруга, па потоа економист и писател. "Годините, а и животот, ме оформиле како зрела личност со развиена свест и совест. Обичен човек со многу желби, соништа, но и со инстинкт за осознаена реалност!"

На кафе кај Захарули Спасеска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 4.12.2021
image

"Пред се, Ви благодарам за оваа дружба, ова е голема чест за мене. Поздрав до сите читатели, поздрав до сите мои пријатели и поздрав до сите што ме познаваат." - вели нашата денешна соговорничка, Захарули Спасеска

На кафе кај Верица Митева

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 1.12.2021
image

„Во војната и љубовта" е романот кој го освои првото место на годинешниот "Избор на книга на годината" во категорија „Домашни автори“. Тој е втор роман од авторката Верица Митева

На кафе кај Ивана Наскова

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 24.11.2021
image

Ивана Наскова е позната во јавноста како радио и тв водителка, стенд ап комичарка и авторка на четири книги. Моментално е актуелна нејзината емисија на Радио 2, а како што ни открива Ивана, активно работи и на нова книга

Хуманитарен проект на Софија Петковска

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 24.11.2021
image

Поздрав до сите читатели на вашиот сајт. Најпрвин да се претставам на јавноста, јас сум Софија Петковска, дипломиран педагог и поетеса од Скопје, мајка на едно прекрасно детенце кое се вика Јосиф

На кафе кај Душица и Мартин Панајотовиќ

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 24.11.2021
image

Молекуларната биологија е релативно млада гранка, која во текот на оваа ковид пандемија изби на површина и најде примена, иако претходно беше табу тема, како во Македонија така и во регионот

На кафе кај Наташа Алексовска Малечка

Автор: Редакција Рингераја | 23.11.2021
image

Животот од мали нозе ја научил на многу лекции а најважната и најтешката е дека сите битки ќе мора да ги извојува сама. "Она што не те убива, те прави посилен" е нејзиното животно мото

СТРАНА 3 ОД 7


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?